Oglądasz posty znalezione dla słów: pawie indyjskie

Temat: Paw indyjski-Pavo cristatus
Paw indyjski-Pavo cristatus.


Autor fotki: Bonzaj

To chyba jedne z najładniejszych ptaków które możemy podziwiać w naszych hodowlach.
Niegdyś były tylko spotykane w ogrodach królewskich, dziś możne być ozdobą naszych ogrodów.
Ptaki tego gatunku można już spotkać w kilku ciekawych ubarwieniach.

Paw indyjskiTemat: Pawie
Trochę o pawiu:

Paw (Pavo cristatus), duży ptak z rodziny bażantowatych. Jego naturalnym obszarem występowania są Indie, Cejlon i Pakistan. Zamieszkuje rzadkie lasy z gęstym podszyciem i skupiskami ciernistych krzewów, często w terenie pagórkowatym. Introdukowany na całym świecie jako ptak ozdobny.

Samiec wraz z ogonem osiąga 230 cm długości i 6 kg wagi. Ogon samca, zwany trenem, składa się z bardzo silnie wydłużonych piór pokryw nadogonowych o metalicznie brązowozielonym połysku, zakończonych tzw. pawim okiem o opalizujących barwach: czarno-niebiesko-zielono-żółtej. Głowa ozdobiona charakterystycznym wachlarzowatym czubkiem. Szyja metalicznie niebieska. Reszta ciała szarobrązowa z ciemniejszym paskowaniem.Samica, z metalicznie zielonkawo błyszczącą szyją, jest szarobrązowa. Paw żeruje na ziemi wyszukując drobne kręgowce, bezkręgowce, nasiona, jagody i owoce. Noc spędza wysoko na gałęziach drzew. W okresie godowym tokuje - nawołuje samice silnym głosem podobnym do trąbienia i przestępując z nogi na nogę rozpościera wspaniały ogon, pobudzając go do wibracji.

Samica gniazduje w płytkim zagłębieniu ziemi wśród gęstych krzewów. Składa 3-5 jaj, które wysiaduje przez ok. 28 dni.

Dam kilka forek:Paw indyjski- Samiec - forma dzika:Samiec - odmiana biała:Temat: PSTRE MUTACJE PAWIA INDYJSKIEGO cz.I

Mój kolega miał zwykłego pawia indyjskiego szeka (arlekina) o symetrycznie prawie dokładnie rozłożeniu. Bardzo pięknie to wyglądało.

Bo prawidłowo tak powinien wyglądać szek, równe plamy po lewej stronie ,jak i po prawej, inne rozłożenie plam ,to jest paw pstry.Temat: Sprzedam czubatki srebrne brodate min.
Gąsior bernikli białolicej już nieaktualny.
Ohary pozostał jeden kaczor 2008, amputowany w cenie 200zł.

-czubatki srebrne brodate miniaturowe - 80zł para
-czubatki czarne brodate miniaturowe- 80 zł para
-czubatki wielbłądzie brodate miniaturowe- 80 zł para
-silki bezbrode żółte i rude- 60 zł para
-Chabo różne kolory- 80 zł para

-Paw indyjski niebieski ponad 2 lata- 350 zł
-Paw indyjski niebieski 1 roczny- 200 zł

Zainteresowanych proszę o kontakt na PW.Temat: PAW INDYJSKI
rozumiem a cena ta dotyczy pary rozplodowej czy młodych? nie jest to mala kwota poza tym slyszalem ze bywaja agresywne, kolejne pytanie jeszcze a propos trzymania pawia indyjskiego i jawajskiego: czy ptki moga wzgledem siebie (jako ze nie sa jednej rasy) przejawiac wzgledem siebie agresje? czy jest to tylko sprawa idywidualnego osobnika?
mam szczescie ze znalazlem to forum i osoby gotowe udzielic mi odpowiedzi na nurtujace mnie pytania:) dziekujeTemat: PAW INDYJSKI
Witam serdecznie
Jestem studentem 3 roku zootechnikii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i zamierzam napisać pracę inżynierską poświęconą pawiowi indyjskiemu. Dlaczego ten temat?? Ponieważ uważam te ptaki za 8 cud świata:) Ale mieszkam niestety w centrum miasta i nie posiadam działki, więc plany posiadania kilku sztuk są odsunięte narazie na przyszłość(ale tylko na razie:P) Jednak w związku z pracą potrzebuję szeregu informacji. A widzę, że jest to forum osób kochających te ptaki , więc myślę, że jedno z najlepszych miejsc, gdzie powinienem zajrzeć:) Podajecie tu wiele interesujących faktów naukowych, jak i bardzo ciekawe obserwacje:) Mam więc pytanie- czy mogę liczyć na waszą pomoc? (jeśli tylko będziecie w stanie mi jej udzielić:))
Dziękuję i pozdrawiam:)Temat: Dla wytrwałych na jesienne wieczory
No cóż,listopad się skończył.Chodziło o pawia.Pozwolę sobie przytoczyc odpowiedź Pitty


Chodzi prawie na pewno o historię o Io, Herze i Argosie. A kluczem jest tutaj Argos albo Argo. Wszystko zaczęło się od romansu Zeusa z nimfą Io, co wzbudziło zazdrość Hery, Zeus przeto zamienił Io w jałówkę. Hera kazała Argosowi - stuokiemu olbrzymowi,jej pilnować, lecz Zeus się nie poddał i wysłał najlepszego złodzieja- Hermesa, aby ten wykradł Io. Hermes wiedział, że Argos miał 50 par oczu, więc zabrał ze sobą flet. Uśpił grą Argosa, a potem odciął mu głowę. Hera przeniosła oczy Argosa na ogon pawia, ptaka, który był jej poświęcony. W drugiej podpowiedzi chodzi o Argo- statek argonautów z wyprawy po złote runo- pasuje . A co z tym ptakiem????Domyślam się, żę nie chodzi o argusa malajskiego ani czubatego .A część Argosa jest w innym ptaku Więc myślę, że powinno chodzić o pawia indyjskiego(Pavo cristatus) , który niby nie jest z dziada pradziada mieszkańcem Polski ale
jest tu dość zadomowiony i może tworzyć zdziczałe populacje


Jest to odpowiedź perfekcyjna.Dodam tylko,że w drugiej historii,sednem również było sto par oczu smoka pilnującego Złotego Runa.

Padły dwie prawidłowe odpowiedzi.Jedna pięknie rozwinięta,a druga minimalistyczna.

Obie zostają nagrodzone 5 punktami - Pitta i Pavel

Gratuluję i dziękuję za udziałTemat: Hybrydy perliczek z kurami.
hynio, ptaki na zdjęciach przedstawionych przez Wanteda i Damianab --> http://www.messybeast.com...ybrid-birds.htm wyglądają na prawdziwe, a bynajmniej ja nie dopatruje w tych fotkach jakiegokolwiek fotomontażu . Zresztą, co tu dużo mówić, okazy muzealne bez wątpienia nie zostały sfałszowane. Jak pisał Shakespeare więcej jest rzeczy na ziemi i w niebie, niż się ich śniło waszym filozofom.

A zatem powracając do tematu mieszańców perliczki z kurą, zazwyczaj ojcem jest kogut a matką perlica (odwrotnie jest w relatywnie częstych mieszańcach kury z bażantem łownym), potomstwo w większości to samce, jednakże znany jest przypadek otrzymania samic, które niosły jaja (Hutt,1968 za Funk,1938).

Oprócz ww. przypadków znane jeszcze były mieszańce kur z pawiem. Hutt w swej książce ,,Genetyka drobiu” (1968) wzmiankuje Troussart’a, który w 1920r opisał dwa dorosłe mieszańce, których rodzicami byli: paw indyjski i kury żółtych Cochinów .Temat: pawie
zamienię parę dorosłych pawi indyjskich 3letnia para niespokrewniona, zdrowa, luzem chodząca po ogrodzie mam po nich już 11 młodych samiczka nosi jajka zamienię na parę gęsi białolicych i tybetańskich tel 695 033 091

[ Dodano: 2009-06-26, 13:25 ]
ewentualnie zamienię na parę kaczek mandarynek, karolinek i cyraneczek czerwonoramiennychTemat: Warto marzyć, bo marzenia nic nie kosztują
A znów moim marzeniem jest rozwinięcie hodowli moich hamburskich kurek, przy dało by się mi więcej strusi, może Emu, chciałabym więcej bażantów królewskich i zielonych, marzeniem moim jest również rozwinięcie hodowli mandarynek, więcej Karolinek, maży mi się więcej indyków, gęsi krajowych, kaczuszek krzyżówek, chcę, (bo na razie mam tylko, 2) ale chcę więcej pawi białych, bo tych indyjskich mam dużo, pawie niebieskie i to chyba wszystko

Kamikazi mam bociana i miałam więcej i one nie są takie BARDZO agresywne , mój bociek co prawda zadziubał wróbla ale tak krytycznie nie było króliki może tylko bardzo skrzywdzić tzn. podziobać , a kurkę małą zadzióbać potrafi ale Ty się za bardzo nie bój Dominik jak bociana wychowasz to będzie za Tobą latał po polu i Cię naśladował ;-)

Wszystkim zakręconym marzycielom (takim jak ja :mrgreen: ) życzę powodzenia i zrealizowania marzeń :mrgreen:Temat: Nie zidentyfikowane ptasie Pióra- Jakiego Ptaka to Pióro?
I już wiemy co to za pióra są :mrgreen:

To pióro Myszołowa, lotka I rzędu -Podziękowania dla S_Aftyka za pomoc.


To pióro Pawia Indyjskiego -Podziękowania dla S_Aftyka za pomoc.
Te Pióra były znalezione w Lesie Wolskim w Krakowie, a w tym lesie jest właśnie Krakowskie Zoo i z tąd własnie mogło pióro pawia pojawić się tam.
Temat: Moja hodowla...
Aktualizacja
--------------------------------------------
KURY:
- silki białe (2.2)
- sebrytki złote (1.1)
- kochiny:
- czarne gładkie (2.8)
- lokowane czarne (1.0)
- lokowane żółte (0.1)
--------------------------------------------
GOŁĘBIE: (dorosłe)
- Mewka żółta (1.1)
- Mewka czerwona (0.2)
- Kasztan żółty (1.2)
- Kasztan czerwony (3.3)
- Krakowiaki(Łysaki) (2.2)
- Motyl warszawski czarny (2.2)
- Bocian biały (4.4)
- Bocian masłowy (1.1)
- Pawik czarny (1.1)
- Pawik żółty (1.1)
+ wiele młodych
--------------------------------------------
PAWIE
- paw indyjski (1.2)
--------------------------------------------
PRZEPIÓRKI:
- przepiórki faraona (1.2)Temat: Zwierzątka
Sezon lęgowy pawi indyjskich w naturalnych warunkach rozpoczyna się wraz z nastaniem pory deszczowej. W Indiach trwa od czerwca do października, a na Cejlonie od grudnia do kwietnia.
W przypadku pawi złotych jest podobnie, z tym, że są one zagrożone wyginięciem oraz znacznie trudniejsze w hodowli amatorskiej.Temat: Paw indyjski
Nr-1454


Nr-1455


Nr-1456
Temat: Ptaki w Starym Zoo w Poznaniu
Oto gatunki ptaków które można zobaczyć w Starym Zoo w Poznaniu:

szpak balijski - Leucospar rothschildi
miedzianka szmaragdowa - Chalcophaps indica
błyszczak purpurowy - Lamprotornis purpureus
turako ostroczuby - Tauraco livingstonii
bezszpon - Rollulus roulroul
tukan czerwonodzioby - Ramphastos tucanus
żako - Psittacus erithacus
amazonka ekwadorska - Amazona autumnalis salvini
amazonka kurika - Amazona amazonica
ararauna - Ara ararauna
rozella białolica - Platycercus eximius
Poza tym liczne drobiazgi takie jak nimfy, papużki faliste, nierozłączki, kanarek, amadyny diamentowe
gołąb nikobarski - Caloenas nicobarica
koroniec plamoczuby - Goura victoria
kardynał dominikański - Paroaria dominikana
trznadel - Emberiza citrinella
wąsatka - Panurus biarmicus
dzioborożec trąbiący - Byconistes bucinator
dzioborożec karbodzioby - Aceros plicatus ruficollis
dzioborożec abisyński - Bucorvus abyssinicus
paw indyjski - Pavo cristatus
argus malajski - Argusianus argus
perliczka - Numida meleagris
bernikla rdzawoszyja - Branta ruficollis
magelanka rudogłowa - Chloephaga rubidiceps
ohar - Tadorna tadorna
ohar radża - Tadorna radjah
hełmiatka - Netta rufina
świstun - Anas penelope
krzyżówka - Anas platyrhynchos
czernica - Aythya fuligula
mandarynka - Aix galericulata
wdówka białolica - Dendrocygna viduata
łabędź czarny - Cygnus atratus
koskoroba - Coscoroba coscoroba
nandu szare - Rhea americana
skrzydłoszpon obrożny - Chauna torquataTemat: Kury Bezogonowe
A ja proponuję nie bawić się w takie rzeczy. Nie lubię czegoś takiego,gdy człowiek wtyka swoje 5 gr.
Przykładem są np.bażanty diamentowe o zabarwieniu czerwonawym brzucha.Hodowcy takich nie chcą i nie cenią ich-zgadzam się z tym,ale czemuż ktos kombinuje w rozmnażaniu złotych i diamentów.Nikt takich mieszańców nie chce i jest wręcz obóżony jak takowego kupi.
Jest i więcej krzyżówek innych bażantów-widywałem różne.

Kolejnym są uszaki siwe skrzyżowane z białymi-i takie mieszańce są ogłaszane i niektórzy sobie cenią te ptaki.Ja bym ich za darmo nie chciał.
Następnie skrzyżowano pawia indyjskiego ze złotym i powstał piękny szmaragdowy.Niestety to też krzyżówka i mimo tego że ładna,nie popieram takiego postępowania.
Nie popieram tego,gdyż to ludzka głupota w takim postępowaniu. A co będzie jak staniemy kiedys przed obliczem uratowania być może jakiegoś zagrożonego gatunku,który w warunkach naturalnych będzie zanikał i potrzebne będzie zasilenie go ptakami z hodowli! Pytam -jakimi ptakami-MIESZAńCAMI? To już niestety nie będzie ten sam gatunek, a trafia się niestety i tak,że bastardy są niepłodne.
LUDZIE CO WY ROBICIE!Temat: dozwolone do lat 18
Ja wypowiem się trochę później. Zawsze chciałem hodować wiele ptaków bylo to moim marzeniem, marzyłem wtedy o wielu rzezczach i prawie wszystko się spełniło. Chciałem mieć wielką hodowle drobiu, spełniło się, za ogrodem chciałem mieć wielką zieloną łąke, spelniło się i tylko nie spełnicło się to , że nie mam złotych wlosów
Do hodowli chciałbym nabyc jeszcze pare ras kur bojowych i oczywiście króla ptaków udomowionych czyli indyka, oraz jedneka z najpiękniejszych ptaków świata, pawia indyjskiego.Temat: Jarosław "Jaro" Toruński - mazowieckie
Niewielka aktualizacja hodowli:

- czubatka polska brodata czarna, złota łuskowana i srebrna łuskowana (jeśli sprawy się nie skomplikują to w przyszłości może kuropatwiana i złota z niebieską łuską),
- miniaturowe kurki w typie czubatki staropolskiej (dworskiej),
- brahma olbrzymia kolumbijska,
- chabo czarne, pszeniczne i białe czarnoogoniaste,
- araucana,
- karmazyn

- bażant mongolski,
- kiściec srebrzysty
- paw indyjski (niebieski)

- kaczki karolinki

- kanarki harceńskieTemat: 1
Z bażantów to:
-Bażant złocisty i lutino
- Bażant diamentowy
- Bażant królewski
-Kiściec srebrzysty
-Kiściec tajwański
- Uszak siwy
- Paw indyjski
kury:
czubatki polskie
sillki
cochiny min. i olb.
brahma
sebrytki
białoczuby
wayandotty
liliputy polskie
czubatki staropolskie
kaczki:
mandarynki
karolinki
biegusy
krzyżówki
piżmówki amerykańskie
pekiniskie
rueanskie
gęsi;
gesiówka egipska
garbonosa
bernikla kanadyjska
kapodziubTemat: 1
Nastąpiła rewizja moich poglądów na temat tego drugiego pióra Słabo znam pióra egzotów, ale jak zajrzałem do swoich zbiorów i znalazłem coś jeszcze bardziej pasujące niż indyk. Pióro pawia indyjskiego. Zamieszczem skan dla porównania.
Z tym zjadaniem to oczywiście żart Mogły się znaleść na tej samej kupce dzięki drapieżnikowi który je tam przyniósł. A pióra ptaków z rożnych gatunków można znaleść wszędzie, więc środowisko w jaki się pióro znalazło często jest mylące (chociaż czasem pomaga przy identyfilacji)Temat: Śląsko-zagłębiowskie dziczenie
Dzisiaj na chwilę wpadłem do Świerklańca, ale na jeziorze spędziłem tylko chwilkę. Zadeszczyło niestety. Z ciekawszych w parku zaobserwowałem 2 Szczygły i kilka Mazurków. Nad jeziorem Czajki i jakieś Brodźce ale szybko mi zwiały. Odwiedziłem zato MINI ZOO. Niestety słabo oznakowane (prawie wcale). A poobcować można tam z: Owieczką, Kozami karłowatymi, Koniami, Kucami, Osłem, Świnkami morskimi,Królikami miniaturowymi, Danielami, Wietnamską Świnią Zwisłobrzuchą. Z ptaków w jednej wolierze : Perliczka, Bażant złocisty, Paw indyjski, Gołąb pocztowy, Gołąb Pawik, Kura domowa , Geś Gęgawa (niestety nie pokazała się akurat) i ... Gęś Łabędzionosa (Anser Cygnoides) która zrobiła na mnie duże wrażenie. Wydawała nam się smutna... podeszła do siatki blisko nas i tak się smutno gapiła. Jakby prosiła by ją uwolnić. I jakie dźwięki wydawała! Czy to jest częsty ptak w hodowli w Polsce? W Chorzowskim ZOO na przykład takiej nie było.

pozdrawiamTemat: Obserwacje ptaków [2006]
U mnie na wczasach
wisła we włocławku:
kormoran- setki
czapla siwa- kilkadziesiąt
po kilkadziesiąt śmieszek, mew pospolitych i białogłowych
krzyżówka ok. 100
I na koniec najlepsze ( ) 2 EDREDONY - obserwowane z 15 metrów

Nadgoplański park krajobrazowy:
Myszołowy
pustułki
błotniaki stawowe
błotniaki łąkowe
gęgawy
krzyżówki, głowienki, czernice, krakwy, cyranki, płaskonosy
łabędzie nieme
łyski
żuraw- 4
perkozy dwuczube
kruk
pokrzewki trzcinowe
brzegówki
srokosz
kuropatwy

Park w ciechocinku
9 pawi indyjskich
5 łaędzi czarnych ( mam pioro )
kowaliki, modraszki, sosnówki, bogatki, kosy, rudziki, śpiewaki, dzięcioł duży, sojka, grzywacze, sierpówki, krzyżówki

Wisła w ciechocinku
krzyżówka ok. 70
nurogęś kilkanaście
kwokacz 3
samotnik 2
czaple siwe 5
kormoran 4
słowik szary 1Temat: Programy przyrodnicze w TV
Na kanale PLANETE jest obecnie przedstawiany cykl francuskich filmów dok. "Ich zwierzęta". Każdy z odcinków pokazuje ludzi zajmujacych się ochron? i poznawaniem biologii różnych gatunków zwierz?t. S? wród nich 3 "ptasie", które dotycz?:
-kagu (Rhynochetos jubatus) z Nowej Kaledonii,
-hubary (Chlamydotis undulata) oraz
-pawia indyjskiego (Pavo cristatus).
Odcinki s? powtarzane. W programach gazetowych nie s? niestety podawane tytuły poszczególnych odc., dlatego najlepiej zerkn?ć na stronę http://www.planete.pl. Tutaj jednak znajduje się program jednodniowy, ale przynajmniej s? podane tytuły odcinków oraz ich krótka charakterystyka.Temat: Punktacja zagadek
Paw indyjski i punkty:

lSilver35 - 202 pkt
lWiktoria - 183 pkt
lPavel - 181 pkt
lAcci - 173.5 pkt
lKubek - 152 pkt
lLamika - 149.5 pkt
l78 - 135 pkt
lMarta_znawca - 128.5
lBeata - 125.5 pkt
lKarlik82 - 117.5 pkt
lSelena - 115.5 pkt
lAshmir - 106 pkt
lPitta - 102.5 pkt
lJoanna - 98.5 pkt
lJustyna K - 77 pkt
lParus - 76 pkt
lTeska - 61 pkt
lKawusia - 56 pkt
lTreserka - 54.5 pkt
lEla - 54 pkt
lWojtek - 48 pkt
lMonia - 42.5 pkt
lKamil - 38.5 pkt
lAnka - 35.5 pkt
lEllen - 31.5 pkt
lCaprimulgus - 25 pkt
lBARBARA - 24.5 pkt
lKuba2671 - 18.5 pkt
lJoszka, Garrulus - 18 pkt
l7th_ronin - 13 pkt
lDobrochna_tanja - 11 pkt
lMichał, Cebi - 10 pkt
lEntomir93 - 9 pkt
lDudek - 8.5 pkt
lCoTo, Joujoujou - 8 pkt
lShedirAchird - 6 pkt
lZaP - 5 pkt
lGraff, Woytas, Tumak - 4 pkt
lMj62 - 3.5 pkt
lKamikazi, APOMARIN, Priball - 3 pkt
lModraszka 5050, Marcjel, Wojman - 2 pkt
lPleszka - 1.5 pkt
le-cma, Fju - 1 pkt
Temat: Łuska ?
Pora na rozwiązanie - to paw indyjski - Pavo cristatus
Poprawnej odpowiedzi udzielili i otrzymują po 1 punkcie:
Ela
Karlik82
Pitta
Silver35
Acci
78
Garrulus
Kubek
Justyna - jak zwykle bez łaciny za 0.5 pkt

Gratuluję i dziękuję za udziałTemat: Paw jawajski- podgatunki.
Słyszałem że paw ten jest mniej krzykliwy niż indyjski, a podgatunek Pavo muticus spicifer ze wszystkich pawi jawajskich jest najbardziej odporny na nasze warunki klimatyczne, chociaż i tak nalezy mu zapewnić ogrzewane miejsce na zimę. Słyszałem też że niektórzy hodowcy z powodzeniem utrzymują te ptaki już nawet w nie ogrzewanych poimieszczeniach, ale tu zabrać stanowczego głosu nie mogę, gdyż nie utrzymuje tych ptaków osobiście.
Jak widać i przeczytać można, to podgatunek Pavo muticus annamensis wydziela w sobie 3 formy podgatunków geograficznych. No i włąśnie jak to jest ...Temat: XIII BOLLYWOOD PARTY 30.06
XIII Bollywood Party
30.06.2007 godz. 20.00
wstęp: 6zł.
klub Loch Ness, ul. Pawia [vis a vis Galerii Krakowskiej]
www.lochness.pl

w programie:
- rysowanie portretów/karykatur w stylu indyjskim
- występ formacji ALMORAIMA (ul. Mikołajska 2 - www.almoraima.pl):
*taniec brzucha
*flamenco
*taniec hinduski
- sklepik z prawdziwymi indyjskim towarami (www.radhashop.pl)
- wypożyczalnia strojów indyjskich
- konkurs z cennymi nagrodami na najciekawsze przebranie/motywy/gadżety z filmu bollywoodzkiego
oraz jak zawsze zabawa do białego rana w rytm bollywoodzkich przebojów

ZAPRASZAMY SERDECZNIETemat: Nauka języka tybetańskiego
Wczoraj zniknęła mi z powodu nagłego niemania internetu cała lekcja. Może dziś będzie lepiej. Skończę jeszcze dwa najważniejsze przypadki .
Przypadek wskazujący na źródło. pochodzenie ( językoznawcy mówią , że odpowiada mu łacinski ablativus).
Tworzą go dwie partykuły Las i Nas

Przykłady:
Z ziemi wydobywa się złoto i ropę.

Sa Nas gSer Dang sNum bTon
Sa - ziemia
Nas - cz. gram.
gSer - złoto
dang - i
sNum - olej ( zarówno mineralny jak i roślinny)
bTon - wydobywa - bezokolicznik: 'ton pa

Jechać z Lahsy do Indii
Lha Sa Las rGya Gar Du 'Gro
Lha Sa - dosł ziemia bogów
Las - cz. gram
rGya Gar - Indie ( dosł miejsce białe, pochodzi od faktu, że w Indiach często ludzie ubierają się na biało. Z kolei Chiny to rGya Nag - miejsce czarne)

Ryba z wody
Chu Las Nya -
Chu - woda
Las - cz. gram.
Nya - ryba

Las - stosowane przy porównaniach, stopniowaniach przymiotników
np. Ty jesteś starszy ode mnie
Nga Las Khyod rGas Po
dosł - ode mnie ty stary
nga - ja
las - cz. gram.
Khyod - ty ( hon.)
rGas Po - stary

Nas z kolei występuję w stopniu najwyższym przymiotników:
Najpiękniejszym ptakiem jest paw

By'ai Nang Nas rMa Bya gZugs mDzes
Bya - ptak
Nang - spośród, też wnętrze
Nas - cz. gram
rMa Bya - paw
gZugs - forma ( coś , co się postrzega)
mDzes - pięknyTemat: Indie
No to dobrze trafiłeś Zajmuję się zawodowo tym regionem Tak na zupełny początek - "Historia Indii" Kieniewicza. Jeśli chodzi o rzeczy starsze, to "Pawi Tron" Hansena z serii Ceramowskiej. Jest też bardzo dobra biografia Gandhiego autorstwa S. Walperta (seria "marmurkowa"). Kina bollywoodzkiego pewnie polecać nie muszę
Z literatury to dość klimatyczne są powieści Rushdiego (choć to raczej o Pakistanie). O podziale Indii Brytyjskich jest wspaniała powieść "Train to Pakistan" autorstwa Khushwant Singh (niestety brak polskiego tłumaczenia, pozostaje angielski/niemiecki). No i oczywiście Rabindranath Tagore. Jeśli chodzi o muzykę klasyczną, to Ravi Shankar. Z Pakistanu (ale cenieni bardzo w Indiach) Nusrat Fateh Ali Khan, oraz Abida Parveen.
Temat: pawiki
Pawik nowego typu dla mnie nie ma racji bytu, siedzi na ogonie jest po prostu nijaki...stary typ to jest dumny paw ogon postawiony pod odpowiednim kątem a gdy jeszcze samiec z pełnym ładnym ogonem da popis to jest na co popatrzeć ;]

Zapraszam do mojego albumu jestem tam trochę moich pawi, chodź w tej chwili mam już tylko białe i indyjskie reszta sprzedana.Temat: Slajdowiska - czyli dla tych, ktorzy kochaja podroze:)
Turystyczne Koło Naukowe zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Świat bliższy niż sądzisz".

Tym razem przeniesiemy się na kontynent azjatycjki, a dokładniej do Indii. W podróż zabierze nas Maciej Karasiski, absolwent Filologii Orientalnej UJ - specjalizacja indianistyka. Michał przez rok przebywal w Indiach Poludniowych dzięki stypendium rzadu indyjskiego, badajac m.in. tradycje rytualne Kerali, kulty magiczne.

Wszystkich gorąco zapraszamy na spotkanie, które jak zawsze odbędzie się we wtorek -> 13.11.2007 o godzinie 19:00 w sali 9 paw S.Temat: Szama
dobry pomysl zapraszam, nawet dializy goscinne zorganizuje (u mnie w sypialni

a co do specialow w vancouver mozna zjesc wszystko co sie je na swiecie, as restauracje ze wszystkich zakatkow swiata. my zwiedzamy jedna w miesiacu., jedlismy juz kuchnie: zachodnich indii (taka sobie wszystko w curry ale dober pieczywo - takie placki) jedlismy pawia - taki sobie jak indyk - po wszystkim jednak nie puscilismy pawia.
mongolska dobra i zdrowa naklada sie samemu wszystko surow a pan robi na takim specjalnym piecu - trwa to 4 -5 minut.(konskie mieso - doskonale chyba najsmaczniejsze jakie jadlem
chinska - kilka prowincji czasmi bardzo pikantna i wszystko gotowane lekko ale nic na surowo.

japonska - doskonala mamy tu taki rodzaj restauracji ze placi sie jedna cene i mozna jesc wszystko do woli fantastyczne jedzenie ale przy zamawianiu klopot - wszystkie nazwy po japonsku wiec zamawiasz i czekasz na niespodzianke.

smacznego

jacekTemat: Bollywood Party 17 stycznia w klubie Loch Ness
BOLLYWOOD PARTY
Klub LOCH NESS
(wejście od ul. Pawiej vis a vis
Galerii Krakowskiej)

Start: 20.30
Wstęp: 6 zł.

W programie:
- pokaz tańca bollywood w wykonaniu grupy ze szkoły tańca Ananday
www.ananday.pl
- tradycyjne malowanie dłoni henną
- sklepik Kaszmir z Gliwic z prawdziwymi indyjskimi rzeczami
- konkurs tańca z narogami

Oraz jak zawsze zabawa do białego rana w rytm ulubionych hitów z Bolly/ Tolly/ Kolly

Ubrania z motywami indyjskimi mile widziane.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE
BOLLY KA RAJYATemat: 120l akwa buli
Tak to fakt że Gurami jeszcze jest jeden, bo miałem dwie sztuki i nie mam komu go sprezentować ...A przeźroczka Indyjska była już wcześniej tylko zapomniałem o niej napisać. (Gurami jest na zbyciu)
Aktualna Obsada to :
8x Mieczyk Hellera
4x Brzanka Sumatrzańska
1x Gurami
10x Neon Innesa
1x Przeźroczka Indyjska
3x Pawie Oczko
Temat: Bollywood Party 17 stycznia, klub Loch Ness
17 stycznia
BOLLYWOOD PARTY
Klub LOCH NESS
(wejście od ul. Pawiej vis a vis
Galerii Krakowskiej)

Start: 20.30
Wstęp: 6 zł.

W programie:
- pokaz tańca bollywood w wykonaniu grupy ze szkoły tańca Ananday
- tradycyjne malowanie dłoni henną
- sklepik Kaszmir z Gliwic z prawdziwymi indyjskimi rzeczami
- konkurs tańca z narogami

Oraz jak zawsze zabawa do białego rana w rytm ulubionych hitów z Bolly/ Tolly/ Kolly

Ubrania z motywami indyjskimi mile widziane.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE
BOLLY KA RAJYA
Temat: Zwierzeta

Paw

Ptak z rzędu kuraków. Pochodzi z lasów Płw. Indyjskiego i Cejlonu, gdzie jest otaczany kultem. U samca występuje wspaniały, rozkładany wachlarzowato ogon z piórami dochodzący nawet do 1,5 m długości. W porze godów tokują, wykonując osobliwe tańce. Sezonowo traci ogon.
Temat: Red Tag
Do kol. Ceberiusza - odnośnie kpek indyjskich to uważaj na te ktore maja wyraźnie ciemniejsze (lub nawet czarne) końcówki promieni. Wyglądają z daleka ładnie ale za cholerę nie można ich poprawnie ulożyc (tak jak na Twojej muszce ). Odnośnie red tagów - ja promienie pawia przed nainięciem skręcam z żyłką lub drutem miedzianym - wzmacnia to pawia i dodaje delikatny efekt przewijki.Temat: Renault Megane kombi-jakosc, komfort jazdy?


bylem dzis u dilera Renault. Megane kombi jest za 49900PLN (silnik 1.4 100KM).
1.6 115KM za 56000PLN.
Planuje umowic sie na jazde probna ale jezeli ktos z Was ma jakiekolwiek


Moje odczucie:  Okręt na oceanie indyjskim ... Może to tylko
odczucia,  bo nigdy (no, raz ;P) nie straciłem stabilności ani
przyczepności w omawianej sytuacji, ale podczas gwałtownych
manewrów mam wrażenie, że auto się wykolei. Podczas mijanek w
ciasnym przejeździe z dużą różnicą prędkości z tirem mam
wrażenie , że wyrżnę łbem w tira, tak się buda przechyla.
Generalnie zawias dla ludzi lubiących pływać.

Może zabrzmi to śmiesznie bądź niepoważnie, już 3 osoby jadące
ze mną takim autem puściły pawia ... a mimo identycznego stylu
jazdy starym szpachlowozem nikt nie miał takiej potrzeby. Ale to
może też wynikać z charakterystycznego smrodu renówek.

Osobiście - nie wziąłbym tego auta ze względu na wysoki poziom
awaryjności elektroniki i bardzo małej ilości napraw, które
można samemu przeprowadzić z tytułu hardcorowo zabudowanych
silników (słynne wymienianie żarówki w ASO :)).

Temat: [Espero] nr na tabliczce jaki lakier
AG1 Popielaty
CP1 Purpurowy
DB1 Ciemnoniebieski
EB1 Brąz elizejski
FS1 Srebrny fantazyjny
GR1 Czerwień grejpfrutowa
IB1 Błękit lodowy
IR0 Czerwień indyjska
LS1 Srebrny jasny
NB0 Czerń Nerona
OB1 Błękit Octowskiego

PB1 Błękit pawi
SB1 Beż piaskowy
SP1 Purpura specjalna
SW0 Biały
TB0 Błękit astralny
UM0 Ultramaryna
10L Biel Casablanka
41L Zieleń neonowa
72U Pomarańczowoczerwony (mika)
91L SrebrzystoczarnyTemat: Co jemy?
1. jedyny dobry szpinak jaki jadlem byl zapiekany w Indyjskiej all-you-can-eat (placisz $10 na wejsciu i wciagasz co chcesz, ile chcesz) - smakowal prawie jak racuchy

2. watrobka jest OK

3. flaki OWNZ

4. osmiornica jest OK jezeli ja dobrze zrobia, jadlem tylko male

5. nerki OWNZ

Satur: jadlem w jakims chinczyku w wietnamskim ghetto na stadionie - tam gdzie jest labirynt duzych bud blaszanych. Jany mnie zaprowadzily Generalnie nice shit za ta cene.

Za***isty jest miecznik - niby ryba a miecho smakuje prawie jak kotlet schabowy.

Najgorsze gowno jakie jadlem to hamburger niedaleko starego granetu - w budce jakis pijak z woli, wyciagnal miecho Z WODY - pachnialo jak wysuszony a potem rozgotowany krowi placek, smakowal tak ze prawie kuscilem pawia do kosza jak wypluwalem pierwszy kes...Temat: 1
Ptakami a zwłaszcza kaczkami zacząłem się interesować od małego. Pierwsze ptaki nabyłem po przez wymianę kur zwykłych niosek od mojej mamy na dwa kaczory Biegusy Indyjskie koloru białego i srebrnego z czarna głową .A cała wymiana odbyła sie dzięki Wanted'owi. Kaczora białego dałem Pawi’emu Król'owi który za kilka dni razem ze mną zamówił dwie kaczki f&f. No i od takiej głupiej wymiany złapałem bakcyla. Następnego roku po udanych legach kupiłem gołąbki diamętowe, zeberki i mewki. Kolejnego roku kupiłem cyraneczki czerwonoramienne(Dopiero po ich zakupie zacząłem budować woliere , kolejnego roku powiększyłem ja jeszcze raz) i właściwe gdy zobaczyłem te kaczki i ich zachowanie zacząłem kupować następne kaczki. A kury to tak jakoś wyszło(bardziej kręta droga ) , ale nimi to zajmuje się moja mama. Ciekawe czym bym się teraz zajmował gdyby nie Wanted.Temat: malowanie zderzaków
dobra mata kolory

Oznaczenia Kolorow :

AG1 - Popielaty
CP1 - Purpurowy
DB1 - Ciemnoniebieski
EB1 - Braz elizejska
FS1 - Srebrny fantazyjny
Gr1 - Czerwien grejpfrutowa
IB1 - Blekit lodowy
IR0 - Czerwien indyjska
LS1 - Srebrny jasny
NB0 - Czern nerona
OB1 - Blekit
PB1 - Blekit pawi
SB1 - Bez piaskowy
SP1 - Purpura specjalna
SW0 - Bialy
TB0 - Blekit astralny
UM0 - Ultramaryna
10L - Biel casablanka
41L - Zielen neonowa
72U - Pomaranczowoczerwony (mika)
91L - Srebrzystoczarny

PozdrawiamTemat: 1
Udało mi się ostatnio być we Wrocławskim zoo i niestety zawiodłam się. Ilość zwierząt wcale nie była taka imponująca, a warunki w jakich są trzymane też pozostawiają wiele do życzenia. Trzeba jednak zauważyć, że nowa dyrekcja zaczęła działać. Powoli zoo jest odnawiane, są robione nowe wybiegi, ale potrzeba jeszcze trochę czasu zanim ten ogród zoologiczny będzie wyglądał tak jak na moich starych fotografiach - wtedy można było chodzić tam godzinami, a i tak wszystkiego się nie zobaczyło.
Ilość ptaków jakie zobaczyłam w tym zoo nie była zbyt imponująca, dużo wolier stało pustych.
Niektóre z nich:
-papugi: nimfa, aleksandretta większa, amazonka górska, senegalka, mnicha, konura nandaj, patagonka, aleksandretta
-bażanty: tragopan, uszak, olśniak himalajski, królewski, diamentowy
-blaszkodziobe: bernikla (rdzawoszyja i kanadyjska), łyska, dziwonos, mandarynka, świstun zwyczajny, karolinka, cesarka, krzyżówka, różaniec, nene, gęś indyjska, piżmówka
Spotkałam również dzioborożca bruzdodziobego, kafryjskiego i białodziobego, czaple siwe, pelikany, emu, kondora wielkiego, kruka, marabuta afrykańskiego, żurawia koroniastego, strusie, perliczki oraz młode pawie.
Są tam oczywiście też ptaki drapieżne, na czele których stoi parka pięknych bielikówTemat: [Tico] Gdzie odczytac nr. lakieru
Dodaj Tagi
---------------------------------

AG1 Popielaty
CP1 Purpurowy
DB1 Ciemnoniebieski
EB1 Brąz elizejski
FS1 Srebrny fantazyjny
GR1 Czerwień grejpfrutowa
IB1 Błękit lodowy
IR0 Czerwień indyjska
LS1 Srebrny jasny
NB0 Czerń Nerona
OB1 Błękit Octowskiego

PB1 Błękit pawi
SB1 Beż piaskowy
SP1 Purpura specjalna
SW0 Biały
TB0 Błękit astralny
UM0 Ultramaryna
10L Biel Casablanka
41L Zieleń neonowa
72U Pomarańczowoczerwony (mika)
91L SrebrzystoczarnyTemat: 24.02.2007 r. X URODZINOWE BOLLYWOOD PARTY W KRAKOWIE
24 lutego 2007
godz. 20.30
klub LOCH NESS ( Wejście od ul. Pawiej vis a vis Galerii Krakowskiej)
www.lochness.pl
WSTĘP: 6zł
w programie:
- o godzinie 21.00 występ Zespółu Tańca Bollywoodzkiego "SAATHI" z Katowic
- konkurs filmowy (dubbingowanie) z wartosciowymi nagrodami
- malowanie henną dłoni
- sklepik z prawdziwą biżuteria IndyjskąTemat: Czerwony Kryształ zamiast Czerwonego Krzyża?

"Spór wokół Czerwonej Gwiazdy Dawida wywołał falę niezadowolenia ze strony innych państw i grup. Okazało się nagle, że używanie czerwonego krzyża i półksiężyca dyskryminuje buddystów, Hindusów, a nawet agnostyków i ateistów. W 1977 r. Indie zażądały odrębnego znaku dla siebie - odwróconej swastyki. Kongo postanowiło, że woli czerwonego baranka, Liban chciałby drzewa cedrowego, a Sudanowi zamarzył się czerwony nosorożec."
Nikt nie pomyślał o pawim piórku, które byłoby najpoważniejszym rozwiązaniem :(Temat: przepis na ramen
Exellion,
jest takowa restauracja ale jak na kraków przystało jest dość droga :

MIYAKO SUSHI
ul. Pawia 5, Galeria Krakowska I piętro
31-154 Kraków; Śródmieście

...osobiście taniej i ciekawiej no może nie Japonia ale też orientalnie :P :

Restauracja Indyjska Bombaj Tandoori
Kraków 31-052
Ul. Szeroka 7-8
można tam znaleźć ciekawe dania za mniejsze pieniądze ;)

Ale i tak musze powiedzieć coś na temat mojej ulubionej knajpki w krakwie :) bylem tam 2 razy zawsze staram sie znaleźć czas na odwiedziny jej jak jestem w tym fajnym mieście :)

Horai
Kraków, Plac Wolnica 9

kuchnia tajska, od niedawna kuchni japońskiej ! :):)
można tam zjeść ramen za 19-20 zl :)! a na dodatek jest ich kilka różnych "wersji "
Zresztą nie tylko gorąco polecam też ciekawe dania z Grila mniam ^^Temat: Numery lakierów naszych tikaczy
Oto nr lakierow jakie udalo mi sie znalezc:
AG1 Popielaty
CP1 Purpurowy
DB1 Ciemnoniebieski
EB1 Brąz elizejski
FS1 Srebrny fantazyjny
GR1 Czerwień grejpfrutowa
IB1 Błękit lodowy
IR0 Czerwień indyjska
LS1 Srebrny jasny
NB0 Czerń Nerona
OB1 Błękit Octowskiego

PB1 Błękit pawi
SB1 Beż piaskowy
SP1 Purpura specjalna
SW0 Biały
TB0 Błękit astralny
UM0 Ultramaryna
10L Biel Casablanka
41L Zieleń neonowa
72U Pomarańczowoczerwony (mika)
91L Srebrzystoczarny

Ja mam ciemnozielony, podobniez 42U, lecz gdy porownalem lakier 42U z moim tikaczem widac spora roznice. Ja mam bardziej zielony, a 42U bardziej wpada w niebieski.

Prosilbym posiadaczy ciemnozielonych furek o wypowiedzenie sie, jaki nr ma ten lakier "bardziej zielony" niz niebieski.Temat: 19.05.2007r. XII Bollywood Party w Krakowie
XII Edycja Bollywood Party
19 Maja 2007
w klubie Loch Ness (www.lochness.pl)
[wejście od ul. Pawiej vis a vis Galerii Krakowieskiej]
start godzina 20.00
wstęp: 6zł.

w programie:
- malowanie dłoni henną
- konkurs dubbingowania fragmentów filmów (z nagrodami ze sklepiku Radha Shop)
- karaoke
- India Market - sklep z indyjskimi towarami (www.radhashop.pl)
- wypożyczalnię strojów w trakcie trwania imprezy
- nauka zakładania sari
Oraz jak zawsze zabawa do biegło rana w rytmach bollywoodzkich przebojów.
www.bollywoodparty.prv.pl

ZAPRASZAMY SERDECZNIETemat: Moj typ kobiety

idealna napisała: pure_morning napisała: mój typ to wysoka, ciemnowłosa o niebieskich oczach. taka indie. a najwaniejsze są dłonie i nadgarstki. Uwielbiam gdy swetry, bluzki itp. z dlugimi rekawami są troche nasunięte na dłonie. To moja słabość tak samo jak rzemyki, sznureczki, bransoletki oplatające nadgarstki.
Załapuje sie ?

to ja jeszcze na wszelki wypadek wymienie pare cech :
nie moze być pedantką,
nie może mnie ograniczać,
musi zostawiać mi troche swobody
dobrze by było, żeby czasem przystawala na moje "głupawe" pomysły
aaa i nie moze mnie zmuszać do wywewnętrzniania się.

no prosze ..pawie mnie opisałas:) może wzrostem nie grzesze bo niestety tylko 165 cm i nie wiem jaka dł. włosow (ja mam krótkie).... ale reszta sie zgadza...heheTemat: DAJESZ PAWCIO DAJESZ :P:P:P
PaV juz jutro...ps : paw (łc. pavo) zool. Pavo cristatus, duży ptak z rodziny bażantowatych (Phasianidae), pochodzący z Indii, Cejlonu i Pakistanu, którego samiec posiada charakterystyczny wachlarzowato rozkładany ogon (tren) złożony z b. mocno wydłużonych piór nadogonowych o metalicznym brązowozielonym połysku, zakończonych okiem w barwach czarnej, niebieskiej, zielonej i żółtej oraz barwny czubek na głowie; hodowany powszechnie jako ptak ozdobny.juz jutro ...
Temat: Iro_mak moja hodowla
Witam.
aktualnie hoduję następujące ptactwo
kury
- czubatka polska brodata duża biała 1,2
- czubatka polska brodata miniatura czarna 2,8
- jedwabiste brodate duże białe, czarne 1,3
- liliput polski 1,4
- zielononóżka 1,2
- araukana 1,2
ptactwo wodne
kaczki
- karolinki standart 1,1 białe, cynamonowe (beżowe) 1,1
- mandarynki standart 1,1 białe, cynamonowe (beżowe)1,1
- cyraneczka bajkalska 2,2
- cyraneczka czerwonoramienna 1,1
gęsi
- bernikla białolica 1,1
- bernikla kanadyjska minima 1,1
bażanty
- tragopan tymnika 1,1
- olśniak himalajski 1,1
- złocisty 1,1
gołębie
- garłacz pomorski
-czarny z rysunkiem 3 pary
-czarny jednobarwny 2 pary
-białe 4 pary
-niebieski z rysunkiem 3 pary
-niebieski jednobarwny 1 para
-czeski siodłaty łapciaty czarny 2 pary
-niebieski 2 pary
- felegyhazer niebieski,czarny po 2 pary z koloru
- pawik indyjski biały 2 pary
- pocztowe białe 4 pary
pawie
- niebieskie 1,2
- czarnoskrzydłe 1,2
egzotyka
- zeberki 8 par
- amadyny wspaniałe 7 par
- gołąbki diamentowe zwykłe 6 par i szeki 3 paryTemat: Pawie


Ptak z rzędu kuraków. Pochodzi z lasów Płw. Indyjskiego i Cejlonu, gdzie jest otaczany kultem. U samca występuje wspaniały, rozkładany wachlarzowato ogon z piórami dochodzący nawet do 1,5 m długości. W porze godów tokują, wykonując osobliwe tańce. Sezonowo traci ogon.Temat: 14. Bollywood Party w Krakowie 6.10
14. Bollywood Party w Krakowie

6 październik 2007
start godz. 20.00
wstęp: 6 zł.
Loch Ness
ul Pawia (naprzeciwko Galerii Krakowskiej)
Kraków

w programie:
-Pokaz makijażu wschodniego wykonaniu specjalistki ze szkoły wizażu i stylizacji BEAUTY ART Magdaleny Nowotyńskiej
- Malowanie dłoni henną
- Sprzedaż ręcznie robionej biżuterii indyjskiej
- Losowanie nagród na podstawie zakupionego biletu.
Oraz jak zawsze zabawa do białego rana w rytmach hitów z produkcji bollywoodzkich.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE
grupa BOLLY KA RAJYA
Temat: Maciej
obecnie w mojej hodowli mam
karzełki łapciate (kilka kolorków już chodzą tylko dla ozdoby)
asile (tri color)
KULANG (srebrny)
OHIKI (kuropatwiane)
JITOKO (pszeniczne)
BOJOWIEC MALAJSKI MINIATUROWY (pszeniczny)
SATSUMADORI (srebrne,dzikie)
BOJOWNIK STAROANGIELSKI (niebieskie, czarne)
YOKOHAMY (białe)
bojowiec indyjski miniaturowy (kasztanowy podwujnie łuskowany)
gęsi (nilowe)
kilka bażantów, dwie srebrzanki modrodziobe, i para pawi (tak dla ozdoby)
oraz niezliczona ilość ryb, węży, jaszczurek, pająków, żab, i innych zwierząt egzotycznyTemat: Problem z pawiem indyjskim
Dlaczego u samca pawia indyjskiego pióra pokryw nad ogonowych są obskubane i zostają im tylko na na końcówce pióra pawie oczka, czy to jakas choroba; pasożyt czy po prostu błędy w żywieniu??
Z góry dziękuje za pomoc.Temat: Paw indyjski- mutacja biała.
Poza tym, że pawie białe w niczym się nie różnią w hodowli o zwykłych niebieskich pawi indyjskich gdyż to ten sam gatunek, a jedynie mutacja barwna.Temat: PSTRE MUTACJE PAWIA INDYJSKIEGO cz.I
Mój kolega miał zwykłego pawia indyjskiego szeka (arlekina) o symetrycznie prawie dokładnie rozłożeniu. Bardzo pięknie to wyglądało.Temat: PSTRE MUTACJE PAWIA INDYJSKIEGO cz.I
MUTACJE PAWI INDYJSKICHTemat: Pavo cristatus - pawia indyjskiego
Wiele jest mutacji barwnych pawi indyjskich, najwięcej chyba występuje ich w USATemat: Paw indyjski- mutacja biała.
Witam wszystkich, proszę o uwagi i informacje na temat hodowli pawi indyjskich białych.Temat: Pavo cristatus - Mutacje barwne pawia indyjskiego

Pavo cristatus - Odmiany barwne
Ja myślę, że w przypadku Pawi indyjskich winno się mówić o mutacjach, a nie o odmianach barwnych, dlatego, jeśli to możliwe proszę o zmianę tematu.
Temat: PAW INDYJSKI
jakie są choroby przy pawiach indyjskich po mam problem on jest chudy ino ma sam szkelet i niewiem co mam mu podać za lekarstwo i niewiem co mam kupić za lekarstwo proszę o odp na gg lub email prosz doratcieTemat: Fotografie Bażantów
W przyrodzie występują 3 gatunki pawi, w hodowlach hodowcy wyhodowali kilkanaście mutacji pawia indyjskiego. Ze wszystkich gatunków tych ptaków,najrzadszy jest paw kongijski.Temat: PAW
Młoda samiczka pawia indyjskiego mutacji białej i bardzo ładna.Temat: Giełda - Busko Zdrój
gege, To nie jest paw sztuczny tylko normalny paw indyjski niebieski wypreparowany.Temat: Kogo pióra ?
Dokładnie, jest to młody samiec pawia indyjskiego.Temat: Pavo cristatus - pawia indyjskiego
Co wiecie o mutacji fioletowej?. Bo w Niemczach jest na sprzedaż za 2000 euro. Para
Czy ktoś widział je na żywo? Bo są piękneTemat: Ptaki do identyfikacji

paw to taka ogólna nazwa
Bo jest. Dokładnie jest to Paw indyjski (Pavo cristatus)Temat: 1
Jak dla mnie to Paw indyjskiTemat: Paw indyjski (Pavo cristatus)
Zamieszczam ten gatunek ponieważ tego ptaszka też możemy spotkać w PolsceTemat: 1
Łabędzie Nieme i piękne jezioro w okolicach Łeby!!

[ Dodano: 2007-11-04, 11:29 ]
Paw Indyjski w ogrodzie w Nowęcinie .Zdjęcie jest mojego autorstwa i mam do niego pełne prawa autorskie!!Temat: Chów pawi luzem na posesji.
A jak wygląda sprawa z oswajaniem ? Bo moje pawie były dzikie i spacerowały po całej wsi. Drugie IndieTemat: Przyloty 2006
To pawie przylatują do Polski w lutym z IndiiTemat: Kadzidła i świece zapachowe - gdzie są??
świeczki to nawet na dworcu w tunelu między lubicz, westerplatte i pawią są. wydaje mi się, że też pod bagatelą w elephancie i na ul św. Anny w oh kalkuta (nie wiem czy tak ten sklep się nazywa) w okolicach rynku jest dużo "indyjskich" sklepów to na pewno gdzieś znajdzeszTemat: Co teraz czytasz
"powrót do indii" ale chyba to rzuce i zaczne "Pawi krzyk"Temat: Pawie
Pawie

Ojczyzną jednych z najpiękniejszych ptaków na ziemi, pawi, są Indie Wschodnie i Cejlon. Pawie zamieszkują tereny tropikalnych lasów, trzymając się blisko zbiorników wodnych. Ze względu na przepiękne ubarwienie piór, około 4000 lat temu, przywieziono je również do Europy.

Doskonale klimatyzują się we wszystkich środowiskach, są niewybredne w jedzeniu, łatwo się rozmnażają i nie ma też problemu z ich udomowieniem. Z tego względu stały się one ozdobą przeróżnych ogrodów botanicznych, zespołów pałacowych, a także przydomowych obejść.

Samica pawia ubarwienie ma skromne, za to samiec posiada całą tęczę kolorów. Głowa, szyja i piersi, mienią się purpurą i błękitem. Skrzydła mają białe z czarnymi pręgami, a ogon brązowy. Wielki, pokrywający grzbiet wachlarz piór, mylnie nazywany ogonem, dodaje godności, uroku i dumy, błyszcząc złotem, turkusem, fioletem i zielenią. Wielkość tych piór dochodzi nawet do 1,5 metra długości, a ich końce są strzępiaste i delikatne jak puch ze wspaniałym malowidłem.

Pawie nie są samotnikami, dlatego też żyją w niewielkich grupach rodzinnych. Żywią się nasionami, owocami, owadami a czasem uda im się zapolować na myszy i węże, jeśli znajdą się w takim środowisku. W przeciwieństwie do swego iście królewskiego wyglądu, wydają niemiły, dla uszu ludzkich, głos.

Najpiękniej wyglądają podczas swoich rytualnych tańców, szczególnie w czasie zalotów. Lubią także czasami popisywać się dla własnego majestatu. Podobnym rytuałem do tańca, popisują się też samice i młodzież, rozkładając swe krótkie i skromne pióra.

Kwoka pawia swoje jaja składa w gniazdach przygotowanych przez siebie lub wykorzystuje gniazda porzucone przez duże ptaki. Na jajach siedzi około jednego miesiąca. Zwykle składa od 4 - 7 jaj. Po wykluciu się, pisklęta karmione są dziób w dziób. Gdy trochę podrosną, a trwa to dość wolno, zaczynają samodzielnie poszukiwać pożywienia.

Ponieważ pawie są bardzo krzykliwymi ptakami i szybko reagują na otoczenie zewnętrzne, hindusi, zanim jeszcze ptaki te zostały udomowione, wykorzystywali je jako zwierzęta alarmujące, coś w rodzaju jak psy.

W starożytnej Grecji ptaki te były czczone jako bóstwa. Poświęcone zostały bogini Herze, która wraz z Zeusem, władcą wszystkich bogów, władała niebem i ziemią. Również Hindusi uważali je za ptaki boskie.


Temat: Pawie
Jeśli lubicie te ptaki to piszcie:

Trochę o pawiu:

Paw (Pavo cristatus), duży ptak z rodziny bażantowatych. Jego naturalnym obszarem występowania są Indie, Cejlon i Pakistan. Zamieszkuje rzadkie lasy z gęstym podszyciem i skupiskami ciernistych krzewów, często w terenie pagórkowatym. Introdukowany na całym świecie jako ptak ozdobny.

Samiec wraz z ogonem osiąga 230 cm długości i 6 kg wagi. Ogon samca, zwany trenem, składa się z bardzo silnie wydłużonych piór pokryw nadogonowych o metalicznie brązowozielonym połysku, zakończonych tzw. pawim okiem o opalizujących barwach: czarno-niebiesko-zielono-żółtej. Głowa ozdobiona charakterystycznym wachlarzowatym czubkiem. Szyja metalicznie niebieska. Reszta ciała szarobrązowa z ciemniejszym paskowaniem.Samica, z metalicznie zielonkawo błyszczącą szyją, jest szarobrązowa. Paw żeruje na ziemi wyszukując drobne kręgowce, bezkręgowce, nasiona, jagody i owoce. Noc spędza wysoko na gałęziach drzew. W okresie godowym tokuje - nawołuje samice silnym głosem podobnym do trąbienia i przestępując z nogi na nogę rozpościera wspaniały ogon, pobudzając go do wibracji.

Samica gniazduje w płytkim zagłębieniu ziemi wśród gęstych krzewów. Składa 3-5 jaj, które wysiaduje przez ok. 28 dni.

Dam kilka forek:Paw indyjski- Samiec - forma dzika:Samiec - odmiana biała:


Temat: Wrony zabijają małe pawie w Łazienkach

Wrony siwe urządzają w Łazienkach krwawe polowania. Gdy dwie odciągają na bok pawicę, inne rozszarpują jej potomstwo

Dorosły paw ma nad wroną przewagę, ale pisklę nie jest w stanie się obronić- To są tak zorganizowane polowania, że pawie nie mają żadnych szans. Boję się, że ptaki wytrzebiły tegoroczny pawi przychówek, bo od miesiąca nie widziałem ani jednego pisklęcia - mówi Marek Zieliński, dyr. administracyjny Łazienek. I dodaje, że w Ogrodzie żyje ok. 50 pawi indyjskich. Nie wiadomo, ile dokładnie w tym roku wykluło się młodych, bo pawice chowają je w szuwarach, ale pracownicy Łazienek szacują, że mogło być ok. 10 sztuk. - Gdyby przeżyły ataki wron już by spacerowały z rodzicami po Ogrodzie. Niestety, w tym roku nie widać żadnych młodych - mówi Marek Zieliński.

Polowania zawsze odbywają się w ten sam sposób - jedna lub dwie wrony odciągają na bok matkę. Wystarczy, że na chwilę zostawi młode bez opieki, żeby wrony zaatakowały. Swoją zdobycz ptaki błyskawicznie pożerają. - To dzieje się tak szybko, że nawet gdy ostatnio zauważyłem, co się święci, było za późno, żeby obronić młode. Wszystkie cztery pisklęta zginęły - mówi Zieliński.

Pracownicy Łazienek próbują chronić pawice z młodymi, zamykając je w wolierze. Jednak Łazienki mają tylko jedną taką klatkę. - Często już zajętą, np. przez chore łabędzie. Zresztą pawice są lękliwe i wpadają w popłoch, gdy próbujemy je zamknąć - dodaje prof. Marek Kwiatkowski, dyrektor Łazienek.

Na młode pawie polują też łasice, tchórze i kuny. Największe spustoszenie sieją jednak wrony i nie ma na nie żadnej rady, bo w czasie lęgów ptaki są pod ochroną.

Andrzej Kruszewicz, ornitolog z warszawskiego zoo: - Zabijanie wron byłoby niehumanitarne. Również w naszym ogrodzie wrony atakują pawie. Jedynym sposobem na ocalenie młodych jest zamykanie matki z młodymi w wolierach. My wypuszczamy małe pawie dopiero, gdy przez miesiąc, dwa podrosną. Wtedy mają szansę obronić się przed wronami - mówi dr Kruszewicz.

Źródło: Gazeta Wyborcza StołecznaTemat: dobre początki
Biorąc pod uwagę materiały z mojego warsztatu które najczęściej uzupełniam i których używam do suchych much, lista wyglądała by następująco. Moja propozycja dla Ciebie:
Tułowie:
quill - kolory bordo, oliwka, natralny - pozyskiwany z pawich oczek
Bażant kogut - sterówka - kolory naturalny, bordo, oliwka
Czapla - promienie z lotek
Paw promienie z piór ogonowych - kolor naturalny
Zając - kupuje całą skórę , mieszam z niej dubbing, używam na jeżynki
Gęś - lotki, sam barwie białe prosty, tani,rewelacyjny materiał
Łoś - właśnie cierpię na brak, głownie do małych lipieniowych. Można się obyć
Jedwabie - różne kolory używam hends'a. Robie z nicz często skuwkę przy ogonku, ale głównie jętki, jeteczki, jętunie.

Skrzydła :
CDC - naturalne i barwione - łatwy materiał na początek może stanowić 99,9% skrzydełek w Twoich muchach. Zrobisz z niego jeżynki, dubbing na tułowie
Sierść sarny - zimowa naturalna, ja używam jej często, ale dasz bez niej radę

Jeżynki:
Kogut - jeśli masz mniej pieniędzy wybierz kapki indyjskie, ale sprawdź - czy promienie na piórach są kompletne, czy skóra kapki jest elastyczna, czy najmniejsze piórka mają krótkie promienie - kup brązową ciemną, brązową jasną (ginger) i grizzly. Jak masz pieniążki wybieraj Metza - różnica niebo a ziemia. Jeśli oberwiesz promienie ze stosiny i uzyskasz czystą stosinę to masz wspaniały materiał na tułowie zaręczam!!

Ogonki:
Mikrofibets - kolory......różne - mozna się obyć
Kogut - wykorzystywany na jeżynki

Używam też wielu innych materiałów, ale z tym zestawem mógłbym śmiało dać sobie radę przez cały rok na wszystkich łowiskach w Polsce.Temat: Hindusi wyprzedzili Newtona
Źródło: http://fakty.interia.pl/nauka/news/hindusi-wyprzedzili-newtona,961988,14

Hindusi wyprzedzili Newtona

Hindusi mogli wyprzedzić Newtona nawet o 300 lat
Piątek, 17 sierpnia (13:27)

Mało znana szkoła matematyczna w południowozachodnich Indiach odkryła podstawy współczesnej matematyki o 300 lat wcześniej, niż dokonał tego Izaak Newton. Doktor George Gheverghese Joseph z uniwersytetu w Manchesterze mówi, że "Szkoła z Kerali" odkryła analizę równań o nieskończonej liczby wyrazów już około 1350 roku. Ponadto indyjscy matematycy wyliczyli liczbę Pi do 17. miejsca po przecinku.

Istnieją mocne dowody na to, iż wiedza ta została w XV wieku przekazana jezuickim misjonarzom. Od nich mogła trafić do Newtona.

Doktor Joseph dokonał swojego odkrycia badając stare dokumenty na potrzeby trzeciego wydania swojej książki "The Crest of the Peackock: Non-European Roots of Mathematics" (Pawi ogon: nieeuropejskie korzenie matematyki). Uczony mówi: Początków nowoczesnej matematyki upatruje się w Europie, jednak odkrycia dokonane w Indiach pomiędzy XIV a XVI wiekiem są ignorowane bądź zapominane.

Jego zdaniem u podstaw tej ignorancji leży mentalność, która wytworzyła się w czasach kolonialnych. Podbitym ludom odmawiano zdolności do tworzenia naukowych idei.

Taki sposób myślenia utrzymuje się w Europie i dzisiaj. Z jakichś dziwnych powodów wymaga się, by dowody na to, że wiedza była przekazywana ze Wschodu na Zachód były mocniejsze niż dowody na przekazywanie wiedzy z Zachodu na Wschód - mówi naukowiec.

Dodaje, że przecież Zachód nie zerwał nagle kontaktów ze Wschodem i porzucił liczącej sobie 500 lat tradycji importowania książek ze świata hinduizmu i islamu.

Dobrym przykładem czerpania z wiedzy Indii były prace nad kalendarzem gregoriańskim. Papież Grzegorz XIII powołał komitet, który miał zmodernizować kalendarz juliański. W jego skład wszedł niemiecki jezuita, matematyk i astronom Clavius, który prosił o dostarczenie informacji na temat kalendarzy w innych częściach świata. W tym czasie szkoła w Kerali była wiodącym ośrodkiem badań nad kalendarzem.

Podobnych informacji poszukiwali w Indiach Europejczycy gdy usiłowali udoskonalić swoje techniki nawigacji.

Mariusz Błoński
Temat: Hindusi wyprzedzili Newtona
Mało znana szkoła matematyczna w południowozachodnich Indiach odkryła podstawy współczesnej matematyki o 300 lat wcześniej, niż dokonał tego Izaak Newton. Doktor George Gheverghese Joseph z uniwersytetu w Manchesterze mówi, że „Szkoła z Kerali” odkryła analizę równań o nieskończonej liczby wyrazów już około 1350 roku. Ponadto indyjscy matematycy wyliczyli liczbę Pi do 17. miejsca po przecinku.

Istnieją mocne dowody na to, iż wiedza ta została w XV wieku przekazana jezuickim misjonarzom. Od nich mogła trafić do Newtona.

Doktor Joseph dokonał swojego odkrycia badając stare dokumenty na potrzeby trzeciego wydania swojej książki „The Crest of the Peackock: Non-European Roots of Mathematics” (Pawi ogon: nieeuropejskie korzenie matematyki). Uczony mówi: Początków nowoczesnej matematyki upatruje się w Europie, jednak odkrycia dokonane w Indiach pomiędzy XIV a XVI wiekiem są ignorowane bądź zapominane.

Jego zdaniem u podstaw tej ignorancji leży mentalność, która wytworzyła się w czasach kolonialnych. Podbitym ludom odmawiano zdolności do tworzenia naukowych idei.

Taki sposób myślenia utrzymuje się w Europie i dzisiaj. Z jakichś dziwnych powodów wymaga się, by dowody na to, że wiedza była przekazywana ze Wschodu na Zachód były mocniejsze niż dowody na przekazywanie wiedzy z Zachodu na Wschód - mówi naukowiec.

Dodaje, że przecież Zachód nie zerwał nagle kontaktów ze Wschodem i porzucił liczącej sobie 500 lat tradycji importowania książek ze świata hinduizmu i islamu.

Dobrym przykładem czerpania z wiedzy Indii były prace nad kalendarzem gregoriańskim. Papież Grzegorz XIII powołał komitet, który miał zmodernizować kalendarz juliański. W jego skład wszedł niemiecki jezuita, matematyk i astronom Clavius, który prosił o dostarczenie informacji na temat kalendarzy w innych częściach świata. W tym czasie szkoła w Kerali była wiodącym ośrodkiem badań nad kalendarzem.

Podobnych informacji poszukiwali w Indiach Europejczycy gdy usiłowali udoskonalić swoje techniki nawigacji.

Znalezione na http://kopalniawiedzy.plTemat: TRIBAL bezpłatne warsztaty z Ejrenne + pokaz TYCHY
Serdecznie zapraszam na zajęcia regularne Tribal ATS & Fusion, które będą się odbywać w Szkole Tańca "Iluzja" w Tychach w poniedziałki o godzinie 17.30. 18 maja otwarta zostanie grupa początkująca. Zajęcia prowadzić będzie Ejrenne.

Pierwsze zajęcia w charakterze warszatu są bezpłatne.
Obejmują: opowieść o tańcu Tribal i jego historii, prezentacja i nauka podstawowych elementów oraz pokaz tańca Ejrenne.

Tribal został stworzony przez Carolenę Nerrico oraz jej zespół Fat Chance Belly Dance i istnieje jako American Tribal Style (ATS. Potocznie - Tribal). ATS jest formą grupowej improwizacji, podczas której tancerki korzystają ze słownika znanych sobie ruchów i używają sygnałów niezauważalnych dla widza. Pomiędzy tańczącymi wytwarza się pewnien rodzaj "radosnej energii", który jest niemożliwy do opisania słowami. American Tribal Style wyrósł z doświadczeń różnych tańców. Zawiera w sobie elementy flamenco, tańców indyjskich, tańca brzucha oraz wielu innych.
To co nazywamy Tribal Fusion jest połączeniem ruchów z ATS-u z innymi tańcami, co pozwala na wyrażenie siebie poprzez taniec jak również poprzez strój stworzony przez samą tancerkę.

Dla Ejrenne taniec jest jedną z form medytacji, czasem poświęconym tylko sobie.
W każdym ruchu stara się odnaleźć jak najwięcej rozluźnienia i relaksu. Taniec ma moc uzdrawiania ciała i duszy, dlatego też zwraca dużą uwagę na jego aspekty zdrowotne, łącząc go z doświadczeniami wyniesionymi podczas praktyki yogi.
W swoim tańcu łączy elementy współczesnego tańca orientalnego tribal, tańca arabskiego, klasycznego tańca indyjskiego odissi, klasycznego tańca chińskiego, tradycyjnego chińskiego tańca pawia, tańca shakti, flamenco.
Zauroczona atmosferą baletu korzysta z niego intuicyjnie, by jak najbardziej przeżyć moment, w którym tańczy.
Członkini NEPHRYTH Tribal Group.

Chętne osoby proszone są o kontakt:
e-mail: ejrenne.tribal@go2.pl
tel.: 0 508 804 667
Lub bezpośrednio w siedzibie szkoły "Iluzja":
e-mail: taniec@pino.pl
tel.: 0 697 339 375
Temat: Paw indyjski (Pavo cristatus)
.
Paw indyjski (Pavo cristatus) - duży ptak grzebiący z rodziny kurowatych, zamieszkujący pierwotnie Indie, Pakistan i Cejlon. W wielu miejscach na świecie zdziczałe ptaki utworzyły samo utrzymujące się populacje. Jako ptak hodowlany często spotykany w kolekcjach na całym świecie.
Pióro samca pawia indyjskiego
Pióro samca pawia indyjskiego

Cechy gatunku :
Samiec bardzo barwny. Głowa i szyja oraz pierś i brzuch błękitne, z metalicznym połyskiem, na głowie czub z piór tworzący koronę, grzbiet zielony z metalicznym połyskiem, skrzydła brązowe z czarnymi prążkami. Właściwy ogon stosunkowo krótki, biało-brązowy. To co nazywa się "pawim ogonem" to w rzeczywistości tren utworzony przez wydłużone pióra pokryw nadogonowych. Na końcówce brązowozielonych piór znajdują się "pawie oka", na które składają się koncentryczne kręgi: czarny, niebieski, płowy i żółty. Samice mają wierzch ciała brązowawy, spód jasny. Nie posiadają również trenu, mają natomiast koronę na głowie. Tren samca osiąga ostateczną długość między 3 a 6 rokiem życia. Pawie tworzą haremy, w których na jednego samca przypada 2 do 5 samic.

Odmiany hodowlane :
Jeden z najwcześniej udomowionych ptaków ozdobnych, znany już w starożytnym Egipcie.
W Polsce był i jest chlubą pałaców i dworów, a pióra są ozdobą ludowych czapek krakowskich. W hodowli powstało wiele odmian, z których najstarsze i najpopularniejsze są:

Paw, forma albinotyczna
Paw, forma albinotyczna

* Odmiana biała - forma albinotyczna, białe zarówno koguty jak i kury.
* Odmiana czarnoskrzydła - samiec ma czarne pokrywy skrzydłowe, a samice są ubarwione podobnie jak formy dzikie, lecz są od nich mniejsze.
* Odmiana plamkowana - ubarwione jak forma dzika, lecz w różnym stopniu pokryte białymi cętkami.

Wymiary średnie :
dł. ciała samicy ok. 80 - 90 cm
dł. ciała samca ok. 220 - 225 cm
rozpiętość skrzydeł ok. 140 - 160 cm
waga ok. 2500 - 6000 g

Biotop :
Lasy strefy tropikalnej oraz nadrzeczne zarośla.

Gniazdo :
Na wolności w gęstych zaroślach.

Jaja :
W niewoli wyprowadza do 3 lęgów w roku. W zniesieniu 3 do 5 jaj, w niewoli 6 do 8.

Wysiadywanie :
Jaja wysiadywane są przez okres 28 dni przez samicę.

Pożywienie :
Wszystkożerny, zjada zarówno nasiona jak i zwierzęta, zarówno bezkręgowce jak i drobne kręgowce, w tym jadowite węże.

Ochrona :
W Indiach traktowany z sympatią, jako tępiciel węży i skorpionów, oraz ze względu na czujność - na widok drapieżnika (np. tygrysa) wszczyna głośny alarm.

Pawie w kulturze :
Przez starożytnych Greków i Hindusów pawie były uważane za ptaki boskie. W Grecji były one poświęcone bogini Herze

Tekst zaczerpnięto z Wikipedii.Temat: PAW INDYJSKI
PAW INDYJSKI-Pavo cristatus

Pawie, duże naziemne ptaki samce z majestatycznie pięknym ogonem należą do tej samej rodziny co przepiórki, dzikie kury, bażanty. Pochodzą z kontynentu azjatyckiego(Indie, Cejlon),gdzie nadal występują i żyją w stanie dzikim. Ptaki te przebywają tam na dużych otwartych terenach w pobliżu dużych drzew, na których gromadnie sypiają, dla większego bezpieczeństwa. Jeśli zbliża się niebezpieczeństwo, pierwszy ptak, który je zauważy podnosi głośny okrzyk, a po chwili i inne.
Żerując ptaki te wyszukują ziaren, owoców, pączków i pędów roślin, drobne zwierzęta, robaki, larwy owadów, mięczaki, płazy a nawet węże, by póżniej na nocleg znów powrócić na swoje drzewo.
Nadejście pory deszczowej sprawia, że ptaki przystępują do okresu lęgowego. W tym czasie samce rozkładają swe piękne treny, popisując się przed samicami starając się wywrzeć jak najlepsze wrażenie. Wtedy też odwraca się by ukazać jej kępy kontrastowego puchu na spodzie ogona, a następnie znów się odwraca, zbliża do niej i potrząsa od czasu do czasu piórami. Gdy samica po takim pokazie mu ulegnie, dochodzi wtenczas do kopulacji.
Samica zakłada gniazdo w ustronnym zacisznym miejscu, często na skraju zarośli, lasu-pod osłoną krzewów i w zagłębieniu znosi 5-7 jajek, które sama wysiaduje 28 dni. Młode wykluwają się pokryte brunatno-żółtym puchem i już po pewnym czasie wraz z matką wychodzą na szukanie pożywienia. W wieku 2 mcy. potomstwo jest już w pełni upierzone i podobne do samicy lecz mniejsze. Wielkość osobników dorosłych osiągają w wieku ok.1 roku. Jest to ptak poligamiczny, dojrzewający płciowo około 2-3 roku życia. Dożywa wieku 18 lat. Zazwyczaj ptak ten lata rzadko, głównie w razie niebezpieczeństwa a jego lot nigdy nie jest długi. Woli raczej się poruszać długimi skokami lub biegnąc. Ptak ten ma bardzo dobrze rozwinięty zmysł wzroku i słuchu, co też sprawia, że w naturze ciężko go podejść. Na najmniejszy podejrzany hałas ptak zaraz podnosi okrzyk alarmowy ostrzegając całą okolicę. Podobnie jak w większości ptaków z tego rzędu, paw ma krótkie skrzydła, szerokie i zaokrąglone, ale mocne, co sprzyja do natychmiastowego poderwania się w górę.
W warunkach hodowlanych jest to bardzo lubiany ptak, łatwo się oswajający. U nas do lęgów przystępuje w maju, a zniesienie jego może u niektórych ptaków wynieść nawet ok.20 jaj. Żywimy je urozmaicenie, podając im różne gatunki zbóż, owoce, warzywa, zieleninę.
Ptaki te raczej nie nadają się do utrzymywania ich w wolierach, chyba, że są przestronne. Wolą raczej przebywać na wybiegach, na których same zaspokajają swoje potrzeby pokarmowe, trzeba je jednak przyzwyczaić by na noc powracały do swoich miejsc sypialnych, np. kurnik, stodoła, woliera itp. Dorosły samiec osiąga 180-230cm,z czego na ogon-tren przypada ok.130-160cm, który składa się z 150 piór. Samica osiąga długość 90-100cm.
W hodowlach uzyskano już kilka barwnych mutacji tego ptaka, jak i też krzyżówkę z pawiem jawajskim. Ptak bardzo łatwy w hodowli.

Jacek "wanted" Zaborowski

MÓJ ARTYKUŁ NIE JEST KOPIĄ POLSKICH JAK I OBCOJĘZYCZNYCH KSIĄŻEK, MAGAZYNÓW, CZASOPISM. JEST TO WYŁĄCZNIE MOJA PRACA INTELEKTUALNA.Temat: KGB czyli Kabacka Grupa Biegowa - "nowe początki"
Dobra, to po całości.

Arabie

Arabie [arab´e] – MsW lp. od Arab, mieszkaniec Arabii.
Arabie [arabje] – M lm. od Arabia (sporadycznie; skoro była Arabia Felix, mogła istnieć i inna Arabia, stąd możliwe użycie liczby mnogiej).

Dania – dania

dania [dańa] (M lm.) – potrawy podawane do spożycia.
Dania [dańja] – nazwa kraju skandynawskiego.

Dubia – dubia

Dubia [dub´a] – D lp. od Dubie, nazwa miejscowości.
dubia [dubja] (M lm.) – rzeczy wątpliwe, niepewne (z łaciny).

fotografie

fotografie [fotograf´e] – MsW od fotograf – człowiek zajmujący się robieniem zdjęć
fotografie [fotografje] – M lm. rzeczow. fotografia – zdjęcie.

kopie

kopie [kop´e] – 3 lp. cz. teraźn. od kopać lub CMs lp. rzeczow. kopa – zob. homonimy: kop.
kopie [kopje] – M lm. rzeczow. kopia, zob. homonimy.

Linia – linia

Linia [lińa] (D lp. Lini) – nazwa miejscowości koło Wejherowa (nazwa zapewne od lin – gatunek ryby).
linia [lińja] (D lp. linii) – pojęcie geometryczne, droga przebiegająca przez pewne punkty.

linie – linie

linie [lińe] – Ms lp. od lin – gatunek ryby karpiowatej, Tinca tinca; także CMs lp. od lina, zob. homonimy.
linie [lińje] – M lm. od linia – droga przebiegająca przez pewne punkty.

Mania – mania

Mania [mańa] (D lp. Mani) – zdrobn. imienia Maria.
mania [mańja] (D lp. manii) – pasja, przesadny pociąg, także rodzaj choroby psychicznej.

minie

minie [mińe] – forma od mina lub minąć, zob. homonimy.
minie [mińje] – M lm. rzeczow. minia – tlenek ołowiu, czerwona farba zawierająca tlenek ołowiu.
Pawiapawia

pawia [paw´a] – D lp. rzecz. paw – Pavo cristatus, ptak pochodzący z Indii i Cejlonu, hodowany jako ozdoba i dla smacznego mięsa.
Pawia [pawja] – miasto we Włoszech (w Lombardii).

ramie

ramie [ram´e] – CMs lp. rzecz. rama – zob. homonimy: rama.
ramie [ramje] – M lm. rzeczow. ż. ramia – roślina włóknodajna z rodziny pokrzywowatych Boehmeria nivea.

ramię

ramię [ram´e] – rzecz. n. – bark; część kończyny górnej od barku do łokcia; kończyna górna wolna; część ubrania; element maszyny lub urządzenia.
ramię [ramje] – B lp. rzeczow. ż. ramia – roślina włóknodajna z rodziny pokrzywowatych Boehmeria nivea.

rupia

rupia [rup´a] – D(B) lp. rzeczow. m-żyw. lub m-nżyw. rup – rząp, rzęch, grat, przedmiot stary i zużyty (forma regionalna).
rupia [rupja] (M lp. rzeczow. ż.) – jednostka monetarna Indii, Indonezji i kilku innych sąsiednich krajów; także roślina z rodziny rdestnicowatych

skanie

skanie [skańe] – MsW lp. rzeczow. skan – plik komputera, zazwyczaj graficzny, zawierający przetworzoną informację o dokumencie.
skanie [skańje] – MBW lm. rzeczow. ż. skania – pojazd samochodowy (autobus, ciężarówka) szwedzkiej produkcji.

utopię

utopię [utop´e] – 1. os. cz. przyszł. czasow. dk. utopić – pozbawić życia przez zanurzenie w wodzie; zagłębić coś w czymś.
utopię [utopje] – B lp. rzeczow. ż. utopia – nieziszczalny pomysł, mrzonka, ideał nieliczący się z możliwościami realizacji.Temat: Przymusowy odwyk
Na temat lekarzy tomy można opasłe napisać.Ja ich nie lubię i koniec.Może nie wszystkich, znajduję od czasu do czasu jakąś perełkę, ale to rzadkość.Często brak zaangażowania doprowadza mnie do szału.Zastanawiam się w takim przypadku, czy on jest dla mnie, czy ja dla niego?Mam pod rączką małżeństwo, on lekarz, ona lekarka.Durni tacy, że w ZOO podobnych egzemplarzy nie ma, zaopatrzeni we wszystko, co materialne-dom, samochód, zarozumiałe, tępe córeczki z komóreczką na szyi, wszystko takie piękne i w nadmiarze.Zrobili przyjątko w ogrodzie, zaprosili kolegów (chyba też lekarzy?) i zasiedli przy stoliczku.Ja w krzaki i ucho jak nietoperz.Kupiłam dopiero domek i trzeba wiedzieć, kto jest sąsiad.Zrezygnowałam po minucie, banda snobów, pozbawionych ludzkich uczuć.Zorientowali się , że ja w krzakach siedzę i na odległość mi imponują.A to, że ona bez Italii żyć nie może, a to, że kolią którą od męża dostała, taka jakaś nie taka, a to że pacjenci tacy nie wyrywni, że ich na nić nie stać i tu... przytyk do mnie.Stwierdziła, że to niemoralne, aby tacy ja ja dom sobie kupili, bo niby skąd mają pieniądze?I remont robią, za co?Takich stwierdzeń było sporo, aż małżonek lekarz dając kres wywodom ze smutkiem wielkim się wypowiedział"bo moja żona taka wrażliwa", i z bólem na nią spojrzał.Mnie szlag trafił już w samym momencie porównywania wrażliwości artysty (jestem niestety nim) i wrażliwości osoby, która po trawie na obcasach biega) .O tym, kim jestem ja i moje matrymonialne szczęście do tej pory nie wiedzą, muszą więc na każdym kroku udowadniać, że w związku z ich wysoką pozycją zawodową, i brutalnością życia codziennego, powinniśmy: udostępnić im miejsca do parkowania rozlicznych autek na naszym podjeździe, sprzątać bałagan, którego dostarczają nam w nadmiarze, i uśmiechać sie do ich gości , bo wypoczywają.Totalna służalczość z naszej strony by była milę widziana, łącznie z grabieniem liści, bo przecież ja nie mam nic innego do pracy.Dla oziębienia stosunków wprowadziłam surowe zasady i wykopałam siekierkę.Na samym początku zapytałam, czy nie mamy przypadkiem wspólnych znajomych, bo furman w majątku mego dziada miał tak samo na nazwisko, jak oni?Kupiłam dechy, pomalowałam je w różnych kolorkach ochra, filecik, róż indyjski, takie pawie pióra i umieściłam parkan malowidłami w ich stronę, zastrzegając, że chronią dzieła prawa autorskie.Złośliwość moja wynikła nie z chęci durnowatego odwetu, lecz w trosce o nauczenie ich,że każdemu należy się szacunek a zasady dobrego wychowania obowiązują każdego.Matrymonialny mówił, że wczoraj nawet dzień dobry mu powiedzieli, bo do tego czasu, to nawet córeńki miały z tym kłopoty.
Pecha mieli po prostu, że na mnie trafili, bo jak się zawzięłam, że ich wychowam, to będę próbowała do skutku.Nerwy mam ze stali i pomysłów mi nie zabraknie, no chyba że się uspokoją, ale to chyba naszej służbie zdrowia nie grozi.
I tak, Halinko pogadałyśmy sobieTemat: To Hindusi odkryli całkowanie
Brytyjski naukowiec odkrył, że już hinduscy matematycy w XIV w. posługiwali się tworami matematycznymi, które Europejczycy odkryli dopiero dwa wieki później - donosi DZIENNIK.

Historyk matematyki dr George Gheverghese Joseph z Uniwersytetu Manchester walczy o to, by do panteonu matematyków, którzy położyli podwaliny pod współczesny rachunek różniczkowy i całkowy, dopisać mędrców z indyjskiej prowincji Kerala.Swoje racje dr Joseph wykłada w oddanej właśnie do druku książce "Ogon pawia, czyli nieeuropejskie korzenie matematyki", która ukaże się nakładem wydawnictwa Princeton University Press. Publikuje w niej wyniki swych badań nad starohinduskimi pismami, z których wynika, że uczeni ze szkoły matematycznej prowincji Kerala, tacy jak Madhava i Nilakantha, 250 lat przed Newtonem i Leibnitzem odkryli nieskończone szeregi liczbowe. Chodzi tu o nieskończone sumy coraz mniejszych liczb, które dodawane do siebie dają skończone wyniki. Przykładem takiego szeregu może być tort, który kroimy w ten sposób, że kolejny kawałek zawsze dzielimy na pół. Operację możemy prowadzić w nieskończoność, a suma wszystkich kawałków da cały tort. Oczywiście operację dzielenia i dodawania w nieskończoność możemy prowadzić jedynie w myślach, bo w rzeczywistości stosunkowo szybko (w okolicach trzydziestego kawałka) dotrzemy do rozmiarów atomu.

Tego typu operacje matematyczne mają fundamentalne znaczenie dla liczenia pól i objętości skomplikowanych figur geometrycznych, do czego de facto sprowadza się całkowanie. Dowód, że nieskończona suma liczb może dawać skończony wynik, jest również sformalizowaniem stosowanej już przez starożytnych Greków metody wyczerpywania, dzięki której udało się im wyprowadzić wzór na obwód i powierzchnię koła, a także obliczyć przybliżoną wartość liczby pi.

Do innych odkryć matematyków z Kerali należy zaliczyć obliczenie pi z dokładnością do 17 miejsc po przecinku czy definicje funkcji trygonometrycznych takich jak sinus i cosinus zbudowane przy pomocy szeregów, które pozwalają obliczać wartości tych funkcji w dowolnym punkcie. Może dziś w dobie komputerów i kalkulatorów, gdy dla zabawy obliczono wartość pi do 250 miliardów miejsc po przecinku, takie wyniki nie imponują, ale należy pamiętać, że Europejczycy do metody (i dokładności) odkrytej przez Hindusów w XIV wieku doszli dopiero 250 lat później.Matematyczna szkoła w Kerali przestała istnieć na długo przed tym, jak w Europie powstał rachunek całkowy i różniczkowy. W czasach Newtona nikt nie studiował dzieł Hindusów, bo były spisane w mało znanym języku. Ale dr Joseph twierdzi, że osiągnięcia uczonych z Indii były u nas znane dzięki jezuickim misjonarzom, którzy studiowali kultury ewangelizowanych narodów. W drugiej połowie XVI wieku na polecenie papieża Grzegorza XIII zakonnicy ci szukali nowych sposobów na liczenie czasu (stąd opracowany później kalendarz gregoriański). Zbierali i opisywali osiągnięcia matematyków z różnych stron świata. Pojęcia stosowane przez uczonych z Kerali mogły być dla nich zbyt abstrakcyjne, więc odnotowali je, ale nikt do czasów Newtona nie zwrócił na nie uwagi. Dopiero brytyjski uczony był na tyle bystry, by docenić idee i twórczo rozwinąć pomysły spisane ćwierć tysiąclecia przed nim. Oczywiście w niczym nie umniejsza to geniuszu brytyjskiego uczonego, który popchnął wiedzę matematyczną i fizyczną tak dalece, że dziś jesteśmy w stanie budować wiszące mosty czy latać w kosmos. Jednak dr Joseph, który sam pochodzi z Kerali (jego rodzice wyemigrowali z Indii, gdy był dzieckiem), postawił sobie za punkt honoru wytępić ten naukowy europocentryzm. Jego zdaniem znacznie łatwiej jest stwierdzić, że cały świat uczył się od Europy, niż założyć, że jakaś wiedza przyszła do nas ze Wschodu. Mimo oczywistych dowodów, że pełnymi garściami czerpaliśmy z dorobku innych kultur. Także w matematyce. Dość przypomnieć, że wszyscy używamy cyfr arabskich, a idea liczby zero, z którą greccy filozofowie nie potrafili się uporać, przywędrowała do nas właśnie z Indii.

I nawet jeśli niezależnie od matematyków z Kerali Newton sam odkrył szeregi nieskończone, to nic nie odbierze hinduskim uczonym palmy pierwszeństwa...

dziennik.pl
Strona 1 z 2 • Znaleźliśmy 91 postów • 1, 2