Oglądasz posty znalezione dla słów: Patrycja Kaczorowska





Temat: PODSUMOWANIE I i II SEMESTRU /ZESTAWIENIE
Uczniowie klasy IIe według średniej ocen (średnia klasy : 3,75)

1.Habura Joanna 4,75
2.Matysiak Milena 4,67
3.Antoniak Emilia 4,58
4.Pieniążek Anna 4,50
5.Graczyk Katarzyna 4,33
6.Kraska Sylwia 4,33
7.Rakowska Katarzyna 4,33
8.Kania Sławomira 4,17
9.Jach Adriana 4,09
10.Getner Katarzyna 4,00
11.Kaczmarek Joanna 4,00
12.Mieszkalska Marta 4,00
13.Miłak Marta 4,00
14.Jeske Mirosława 3,92
15.Tosik Marcin 3,92
16.Kałużny Bartosz 3,83
17.Jurek Paulina 3,67
18.Latuszkiewicz Adam 3,67
19.Rafał Paulina 3,64
20.Ciukas Agnieszka 3,58
21.Fater Patrycja 3,58
22.Szpadzik Sara 3,58
23.Goss Piotr 3,50
24.Kozłewska Natalia 3,50
25.Marusik Igor 3,42
26.Skorupka Cezary 3,25
27.Kaczorowski Mateusz 3,08
28.Józefiak Bartosz 2,92
29.Nowak Żaneta 2,91
30.Jakubek Paweł 2,83
31.Pawlicki Piotr 2,83
32.Kamińska Katarzyna 2,73

Średnia z poszczególnych przedmiotów:
1.P-O 4,69
2.W-F 4,54
3.Chemia 4,32
4.J. łaciński 4,06
5.Biologia 3,97
6.Historia 3,72
7.Religia 3,67
8.WoS 3,59
9.Matematyka 3,53
10.J. polski 3,47
11.Geografia 3,22
12.J. angielski 3,16
13.Fizyka 2,94

Zachowanie:

5 wzorowych
12 bardzo dobrych
12 dobrych
1 poprawnych
1 nieodpowiednia
1 naganna




Temat: PODSUMOWANIE I i II SEMESTRU /ZESTAWIENIE
Dziękuję tym, którzy na moje podziękowania zasłużyli.
Ci, którzy nie zasłużyli godni są pogardy jeno.

Średnia klasy 3,92

Uczniowie ze średnią ocen powyżej średniej klasy

1. Matysiak Milena 5,00
2. Getner Katarzyna 4,83
3. Habura Joanna 4,83
4. Kraska Sylwia 4,75
5. Pieniążek Anna 4,67
6. Rakowska Katarzyna 4,67
7. Antoniak Emilia 4,50
8. Graczyk Katarzyna 4,42
9. Miłak Marta 4,42
10. Kania Sławomira 4,25
11. Latuszkiewicz Adam 4,25
12. Kaczmarek Joanna 4,17
13. Jeske Mirosława 4,09
14. Goss Piotr 4,08
14. Kałużny Bartosz 4,08
16. Ciukas Agnieszka 4,00
17. Jach Adriana 4,00
18. Mieszkalska Marta 3,92

Uczniowie ze średnią ocen poniżej średniej klasy

19. Tosik Marcin 3,83
20. Rafał Paulina 3,82
21. Jurek Paulina 3,75
22. Fater Patrycja 3,73
23. Kozłewska Natalia 3,50
24. Skorupka Cezary 3,50
25. Szpadzik Sara 3,50
26. Kamińska Katarzyna 3,27
27. Kaczorowski Mateusz 3,17
28. Marusik Igor 3,17
29. Nowak Żaneta 3,09
30. Jakubek Paweł 3,00
31. Józefiak Bartosz 3,00
32. Pawlicki Piotr 2,09

Było blisko czwórki, kto zawinił widać jak na dłoni.






Temat: Lista na egzamin
UWAGA - są nowe terminy - 02.07 i 03.07
prosze zgłaszać, jak ktoś chce zmienić dotychczas ustalony termin

Lista aktualna

15.06
1. Szymon Kaczorowski
2. Krystian Jacek
3. Robert Szczelina
4. Piotr Bielatowicz
5. Aleksandra Bieńkowska

28.06
1. Patrycja Chowaniec
2. Mateusz Zawadzki
3. Michał Zmarz
4. Rafał Pytko
5. Artur Banaś
6. Piotr Mierzejski
7. Wojciech Wojtas-Niziurski
8. Tomasz Wójtowicz

29.06
1. Alan Meller
2. Michał Tarcz
3. Krzysztof Górecki
4. Tomasz Zmarz
5. Artur Staszczyk
6. Michał Drobot
7. Urszula Gutowska
8. Konrad Głowacki
9. Mateusz Jagieła
10. Marek Maśko
11. Maciej Kaczor
12. Wojciech Kordeusz
13. Sebastian Pamuła
14. Michał Pal
15. Kamil Bartocha
16. Jacek Rogoźnicki
17. Michał Mac

30.06
1. Piotr Andryszek
2. Paweł Fidelus
3. Konrad Sacała
4. Krzysztof Szromba
5. Jędrzej Grabowski
6. Krzysztof Danilewicz
7. Michał Kubak
8. Krystian Kichewko
9. Łukasz Mędrala
10. Mateusz Kwiatek
11. Krzysztof Olszewski
12. Łukasz Wójciuk
13. Łukasz Wójcik

02.07
1. Michał Rojek
2. Ewa Matczyńska
3. Leszek Horwath
4. Karol Kosiński
5. Anna Lewicka
6. Katarzyna Gałwa
7. Krzysztof Roksela
8. Łukasz Dobrzyński
9. Agnieszka Deszyńska
10. Paweł Czemerys
11. Tomasz Mikołajewski
12. Maria Paprocka
13. Grzegorz Oryńczak
14. Tomasz Dolot
15. Bartłomiej Filipek
16. Paweł Zaborski
17. Maria Kozińska

03.07
1. Aleksandra Sendecka
2. Marcin Skrobot
3. Grzegorz Rakowski
4. Michael Święcicki
5. Marta Pajura
6. Marcin Draszczuk
7. Wojciech Jabłonka
8. Maciej Cupiał
9. Tomasz Paczkowski
10. Konrad Gąska
11. Adam Czerski
12. Łukasz Tymoszczuk
13. Marta Poniecka
14. Michał Handzlik
15. Piotr Kaleta
16. Piotr Bzdęga
17. Filip Sobczak

Pestka dnia Śro 9:50, 22 Sie 2007, w całości zmieniany 55 razy



Temat: The Styles Crash 2
jo! wklejam liste zawodnikow aktualizowaną dzisiaj o godz. 14.30 (zgłoszenia wciąż napływają, na bieząco mozecie je obczaic na www.udp.yetiz.pl)

POPPING 1 vs 1 :
1. Juvenal Caceres - Szwecja
2. Lipskee - Gdańsk
3. Pitzo - Kraśnik
4. Batman - Poznań
5. WodaPop - Ostrów Wielkopolski
6. Sasza - Koszalin
7. Radosław "Mr. Boogaloo" Popieluch
8. Alexander Zeledon
9. Milena Majda - Gdańsk
10. Adam "Raisin" Warchoł - Gdańsk
11. Michał "Kaczorex" Kaczorowski - Włocławek
12. Aldo Ardo - Niemcy
13. Trung Bui Duc "Tix - Kun"
14. Damian "Bienio" Bieńkowski
15. Bertrand "B - Double" Włodarczyk - Warszawa
16. Driver

LOCKING 1 vs 1 :
1. Czajna - Gdynia
2. Magda Myszk - Gdańsk
3. Sylwia Szczęsnowicz - Gdańsk
4. Grzegorz "Grzelock" Polak - Lublin
5. Batman - Poznań
6. Lala - Gdańsk
7. Sasza - Koszalin
8. Marcin "Kuter" Kudrewicz - Gdańsk
9. Zubu - Gdańsk
10. Aldo Ardo - Niemcy
11. Patrycja Bogucka - Gdańsk
12. Ramek

HOUSE 1 vs 1 :
1. Czajna - Gdynia
2. Jolanda - Gdańsk
3. Warkocz - Warszawa
4. Magda Myszk - Gdańsk
5. Paulina Szczęsnowicz - Gdańsk
6. Ewa Bielak - Wrocław
7. Frania - Gdańsk
8. Kolka - Janów Lubelski
9. Miśka - Koszalin
10. Bagieta - Koszalin
11. Julia Myszka
12. P.dee - Niemcy
13. Asia Borowska - Gdańsk
14. Nikola "Nix" Gwóźdź - Gdańsk
15. Bożena Kowalska - Gdańsk

HIP HOP 1 vs 1 :
1. Maja Lewandowska - Gdańsk
2. Marysia Białousów - Gdańsk
3. Krina "Kari" Kącka - Gdynia
4. Magdalena Kornas - Gdańsk
5. Magdalena Gil
6. Małgorzata Kos
7. Marika Pelowska
8. Oktawia Urbańska
9. Paula Piotrzkowska
10. Paulina "Bubson" Borusińska - Warszawa
11. Justyna Rekowska
12. Jola Urbanowicz - Gdańsk
13. Ola Magnus - Lębrok
14. Michał Papiński - Gdańsk
15. Vishal Amlani
16. Pollsky - Piaski/Lublin
17. Ewulin - Warszawa
18. Nana - Warszawa
19 Mamooshka - Warszawa
20. Warkocz - Warszawa
21. Ryfa - Warszawa
22. Maciek Pela - Poznań
23. Magda Myszk - Gdańsk
24. Paulina Szczęsnowicz - Gdańsk
25. Pitzo - Kraśnik
26. Olela - Lublin
27. Ewa Bielak - Wrocław
28. Dawid "Dejvo" Korniak
29. Hubert "Romeo" Bielik - Ełk
30. Kasia Wiatrowska - Białystok
31. Marta "Ącka" Pągielska - Lębork
32. Syśka - Kraśnik
33. Kolka - Janów Lubelski
34. Emilian "Emir" Kuśmierek - Szczecin
35. Kamil Tychowski - Szczecin
36. Jarek "Youree" Marciniak - Szczecin
37. Tiger - Koszalin
38. Sasza - Koszalin
39. Cinek - Koszalin
40. Nena - Koszalin
41. Bagieta - Koszalin
42. Miśka - Koszalin
43. Ewelina Sobieraj - Warszawa
44. Marta Macioszek - Warszawa
45. Amanda Czerwińska - Lębrok
46. Aleksandra Potrykus - Lębork
47. P.dee - Niemcy
48. Aldo - Niemcy
49. Grzegorz Stanek
50. Anna Wyrzykowska - Poznań
51. Angela Piechota - Poznań
52. Karina Kranz
53. Piotr Litwiniuk - Gdańsk
54. Nela - Gdynia
55. Bartosz Kisiel - Gdańsk
56. Dagmara Rostkowska - Gdańsk
57. Paulina "Roma" Sajda - Tczew
58. Agata Schieck - Gdańsk
59. Anita Otłuszyk
60. Adrian Pietrzykowski
61. Dniel Krowicki
62. Patrycja Bogucka
63. Nikola "Nix" Gwoźdź
64. Karolina Szóstak - Gdańsk

HOUSE 2 vs 2 :
1.Czajna + Paulina Szczęsnowicz - Gdynia/Gdańsk
2. Ryfa + Warkocz - Warszawa
3. Miska + Bagieta - Koszalin
4. Effcia + Marcioszek - Warszawa
5. Kamila Fret + Ala Wiśniewska
6. Justyna Brzyncka + Kinga Michurska
7. Patrycja Adamska + Patrycja Marcinkiewicz
8. Magda Zalewska + Kasia Zalewska

HIP HOP 2 vs 2 :
1. Maja Lewandowska + Maria Białousów - Gdańsk
2. Jola Urbanowicz + Karina Kącka - Gdańsk/Gdynia
3. Vishal Mamlani + Juvenal Caceres
4. Pollsky + Syśka - Lublin
5. Eve+Ree - Warszawa
6. Pitzo + Olela - Kraśnik/Lublin
7. Ewa Bielak + Daniel Krowicki - Wrocław
8. Kasia Wiatrowska + Angela Piechota - Białystok
9. Marta Pągielska + Aleksandra Sztabnik
10. Husta + Sho
11. Emir + Kamil Tychowski - Szczecin
12. Cinek + Sasza - Koszalin
13. Nena + Tiger - Koszalin
14. Miśka + Bagieta - Koszalin
15. Alexander Zeledon + Aphinya Jackobsson - Szwecja
16. P.dee + Aldo Ardo - Niemcy
17. Kamila Fret + Ala Wiśniewska
18. Justyna Brzyncka + Kinga Michurska
19. Patrycja Adamska + Patrycja Marcinkiewicz
20. Magda Zalewska + Kasia Zalewska



Temat: Prasa o Górniku
Myślę, że to odpowiedni temat

Sportowe wybory w szerokim gronie

2. Gala Mistrzów Sportu Lubelskiego Sport Expressu i 46. Plebiscyt Kuriera Lubelskiego Na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca Województwa Lubelskiego w 2007 r.

Z NICH WYBIERAMY
BOKS
Karolina Michalczuk (Paco Lublin)
CIĘŻARY
Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj), Sebastian Żukowski (POM Iskra Piotrowice)
KARATE
Izabela Sularz (Lubelski Klub Karate Kyokushin), Daniel Iwanek, Barbara Marciniak (Lubelska Akademia Karate)
KARTING
Marek Wyrzykowski (Automobilklub Wschodni)
KICK-BOXING
Jacek Puchacz (AZS Politechnika Lubelska)
KOLARSTWO
Piotr Sztobryn (Pogoń Mostostal Puławy)
KOSZYKÓWKA
Paweł Hołota (Start AZS Lublin)
KULTURYSTYKA
Patrycja Kozyra (Paco Lublin)
KAJAKARSTWO
Barbara Przybylska (Feniks Lublin)
LEKKOATLETYKA
Artur Brzozowski (Znicz Biłgoraj), Rafał Fedaczyński (Unia Hrubieszów), Karolina Gronau (AZS AWF Biała Podlaska), Dorota Gruca, Katarzyna Kita (obie Agros Zamość)
ŁUCZNICTWO
Mateusz Kłoda (Agros Zamość)
MOTOCROSS
Bartosz Piątek, Kamil Wawer (KM Cross Lublin)
PIŁKA NOŻNA
Daniel Koczon, Marcin Popławski, Paweł Tomczyk (Motor Lublin), Rafał Niżnik (Górnik Łęczna), Andrzej Wachowicz (Hetman Zamość), Marek Piotrowicz (Orlęta Spomlek Radzyń)
PIŁKA RĘCZNA
Magdalena Chemicz, Ewa Damięcka, Katarzyna Duran, Małgorzata Majerek, Dorota Malczewska (SPR Safo Lublin), Robert Nowakowski (Azoty Puławy)
PŁYWANIE
Konrad Czerniak (Orlik Lublin), Iwona Lefanowicz, Mikołaj Czarnecki (Skarpa Lublin), Zuzanna Mazurek (Fala Kraśnik)
RAJDY SAMOCHODOWE
Aleksander Michałowski (Automobilklub Lubelski)
SIATKÓWKA
Maciej Gorzkiewicz (Avia Świdnik)
SNOOKER
Mariusz Sirko (Stolarnia Lublin)
STRZELECTWO
Adam Gładyszewski (Snajper Lublin)
SUPERMOTO
Piotr Kaczorowski (KM Cross Lublin)
SZACHY
Marcin Dziuba, Grzegorz Gajewski (AZS UMCS Lublin)
TAEKWON-DO
Ilona Działa (Lewart Lubartów), Joanna Lipa (LSKT Lublin), Miłosz Moskaluk (Lewart Lubartów)
TENIS
Marek Oratowski (Górnik Łęczna)
TRIAL ROWEROWY
Karol Serwin (Świdnik)
ZAPASY KOBIET
Agata Pietrzyk, Magdalena Pietrzyk (Suples Kraśnik), Andżelika Głąb (Cement Gryf Chełm)
ZAPASY ST. KLASYCZNY
Marcin Jaskot (Cement Gryf Chełm), Mariusz Łoś (Agros Zamość)
ZAPASY ST. WOLNY
Krystian Brzozowski (Górnik Łęczna), Damian Jakubczyk (Suples Kraśnik), Sebastian Kaczmarzyk, Marcin Pawlak, Maksymilian Witek (Górnik Łęczna)
ŻUŻEL
Daniel Jeleniewski, Dariusz Śledź (TŻ Sipma Lublin)

Zasady głosowania

Czytelnicy Kuriera Lubelskiego tradycyjnie wybierać będą swych faworytów i swoją dziesiątkę wypełniając plebiscytowe kupony zamieszczane w tej gazecie. Na podstawie tego głosowania poznamy dziesiątkę laureatów 46. Plebiscytu Kuriera Lubelskiego Na Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców Województwa Lubelskiego. Sportowcy gromadzić będą punkty według zasady: 1 miejsce - 10 pkt, 2 miejsce - 9 pkt, itd., aż do 1 pkt za 10 lokatę. Kupony prosimy wrzucać do skrzynki w portierni Kuriera w Lublinie przy ul. 3 Maja 14 lub przysyłać pocztą na adres redakcji: 20-078 Lublin, skrytka pocztowa 176.

Swoje głosy dołożą Czytelnicy-internauci Lubelskiego Sport Expressu, którzy typować będą czołowe trójki, według punktacji 5-3-1.
Maile należy wysyłać na adres: konkurs@sportexpress.pl

W tytule należy wpisać: 1:...; 2:...; 3:...
W miejsce kropek wstawić imię i nazwisko sportowca. 1 dostaje 5 pkt, 2 3pkt, 3 1pkt. Należy wypełnić wszystkie 3 miejsca. W treści maila trzeba podać swoje imię i nazwisko, adres i telefon.

Termin głosowania mija w połowie grudnia.

Głosujcie!



Temat: III Otwarte Mistrzostwa Śląska Kobiet w boksie
III Otwarte Mistrzostwa Śląska Kobiet w boksie

W zawodach udział wzięło 61 zawodniczek z 32 klubów.

Juniorki: 36
Seniorki: 25

Sędzia Główny: Andrzej Filipek
Delegat Techniczny: Piotr Byrdy
Sędziowie: Safar Alijew, Zbigniew Zagrodnik, Barbara Wandzik, Marta Woźniak, Stefan Kaczorowski, Bogusław Pisulski
Lekarz zawodów: Janusz Wójcik

Juniorki
Kat. -46,0 kg

1. Bednarek Patrycja - Górnik Lubin
2. Czapska Sandra - Guks Carbo Gliwice
3. Janiak Sandra - Bks Gorzów
Brodacka Sandra - Guks Carbo Gliwice

Kat. -48,0 kg

1. Stefaniak Aneta - Pomorzanin Toruń
2. Resól Fatima - Skorpion Szczecin
3. Adamska Paulina - Tsb Tasman Tarnów

Kat. -50,0 kg

1. Kryger Karolina - Pomorzanin Toruń
2. Brodacka Katarzyna - Skorpion Szczecin
3. Wasak Paulina - Bks Jastrzębie

Kat. -54,0 kg

1. Chuda Adnieszka - Skorpion Szczecin
2. Lewandowska Marta - Pomorzanin Toruń
3. Bauer Luisa -Wuppertal - Ger
Buntock Susanna-Wuppertal - Ger

Kat. -57,0 kg

1. Brzezińska Olga - Ks Zielona Góra
2. Pel Sylwia - Guks Carbo Gliwice
3. Grządka Dagmara - Za Bramą Kraśnik
Gwiżdż Monika -Ks Jastrzębie

Kat. -60,0 kg

1. Okrajni Marta-Spartakus Szczecin
2. Wiśniewska Marta - Pomorzanin Toruń
3. Szelerska Dominika - Orzeł Oleśnica

Kat. -63,0 kg

1. Leszner Marta-Vera - Tur Łódź
2. Krukowska Katarzyna - Mosm Tychy
3. Maksym Sylwia - Skorpion Szczecin
Podlewska Michalina - Wda Świecie

Kat. -66,0 kg

1. Jindrova Martina-Pilzno - Cze
2. Stelmach Magdalena - Guks Carbo Gliwice
3. Wietrzykowska Marta - Stella Gniezno
Tereszczuk Anna - Bks Gorzów

Kat. -70,0 kg

1. Fidura Lidia - Walka Zabrze
2. Hollińska Natalia - Spartakus Szczecin

Kobiety
Kat. -48,0 kg

1. Molholt Sofie-Horsens - Den
2. Dąbrowska Alicja-Bristol - Eng

Kat. -54,0 kg

1. Michalczuk Karolina-Paco Lublin
2. Juranova Jana-Brno - Cze
3. Kierszke Magdalena - Skorpion Szczecin

Kat. -57,0 kg

1. Krausova Arleta-Praga - Cze
2. Nielsen Malene-Horsens - Den
3. Kopińska Karina-Dkb Dąbrowa Górnicza
Sidorova Sofija -Ryga - Lat

Kat. -60,0 kg

1. Dilhofova Danuse-Brno - Cze
2. Paczka Aleksandra - Bks Gorzów
3. Kruk Sandra - Kontra Elbląg

Kat. -63,0 kg

1. Brodnicka Ewa - Gwardia Warszawa
2. Wygrabek Magdalena-06 Kleofas - Katowice
3. Lukesova Tereza-Pilzno – Cze
Dróżdż Natalia - Ks Jastrzębie

Kat. -66,0 kg

1. Rasmussen Yvone-Horsens - Den
2. Nasma Laila-Wuppertal - Ger
3. Gawenda Ewa-Gks Śląsk Ruda Śląska

Kat. -70,0 kg

1. Sroczyńska Justyna-Górnik Lubin
2. Koszela Karolina-Stella Gniezno

Kat. -80,0 kg

1. Brückner Ulrike -Mtv Monachium – Ger
2. Leśnik Beata-Niestow. Nowy Sącz

Źródło: Henryk Wilk dla BoksKobiet.com



Temat: Kalendarium
19 lipca jest 201. dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 165 dni.

Święta
imieniny obchodzą: Ambroży, Arseniusz, Aurea, Epafras, Justa, Lutobor, Makryna, Marcin, Radomiła, Rufina, Symmach, Teodor, Włodzisław i Zdziesuł.
Birma - Dzień Męczenników

Wydarzenia w Polsce
1702 - szwedzka armia pod przywództwem Karola XII zwyciężyła wojska Augusta II pod Kliszowem.
1978 - oficjalne otwarcie Ogrodu Fauny Polskiej w Bydgoszczy.
1989 - Wojciech Jaruzelski wybrany na prezydenta PRL (ponieważ nastąpiła też zmiana prezydenta emigracyjnego, był to jedyny dzień w historii Polski z trzema prezydentami w ciągu doby).
2003 - Gdynia: rozpoczęła się Operacja Żagiel 2003.

Wydarzenia na świecie
64 - zakończył się wielki pożar Rzymu.
711 - na rozkaz arabskiego namiestnika Afryki Północnej wódz Tarik ibn Ziyad przerzucił armię przez Gibraltar i rozbił w bitwie nad rzeką Guadelete wojska Wizygotów pod wodzą Roderyka.
1801 - Gruzja przyłączona do Rosji.
1870 - Francja wypowiedziała wojnę Prusom.
1900 - w Paryżu otwarto pierwszą linię metra.
1943 - II wojna światowa: Rzym po raz pierwszy zbombardowany przez aliantów.
1948 - w Londynie rozpoczęły się XV Igrzyska Olimpijskie.
1949 - Laos uzyskał niepodległość (od Francji).
1979 - sandiniści wkroczyli do Managui, stolicy Nikaragui.
1980 - otwarcie igrzysk olimpijskich w Moskwie.
1989 - Ryszard Kaczorowski prezydentem RP na uchodźstwie.
2005 – w Iranie, w mieście Meszhed, wedle praw szariatu powieszono Mahmuda Asgari i Ajaza Marhoni, 15- i 18-letnich chłopców, za homoseksualizm
2006 - papież Benedykt XVI złożył niezapowiedzianą wizytę w klasztorze bernardyńskim na Przełęczy św. Bernarda w szwajcarskiej części Alp podczas jego wypoczynku w Dolinie Aosty.
2007 - Jonathan Schaeffer całkowicie rozpracował warcaby dzięki programowi Chinook.

Urodzili się
1814 - Samuel Colt, amerykański konstruktor i producent broni (zm. 1862)
1834 - Edgar Degas, francuski malarz impresjonista, grafik i rzeźbiarz (zm. 1917)
1846 - Edward Charles Pickering, amerykański astronom (zm. 1919)
1883 - Wincenty Rzymowski, polski polityk, członek PKWN, minister spraw zagranicznych (zm. 1950)
1875 - Tadeusz Leliwa, polski śpiewak operowy (tenor) (zm. 1929)
1890 - Ludwik Maria Staff, polski pisarz (zm. 1914)
1891 - Edward Bernard Raczyński, polski polityk, prezydent Polski (zm. 1993)
1893 - Włodzimierz Majakowski, rosyjski poeta (zm. 1930)
1894 - Jerzy Pajączkowski-Dydyński, polski wojskowy, pułkownik Wojska Polskiego (zm. 2005)
1896 - Archibald Joseph Cronin, angielski pisarz (zm. 1981)
1901 - Stefan Łoś, polski pisarz, działacz harcerski, podróżnik (zm. 1955)
1918 - Ewa Pohoska, pisarka, publicystka, żołnierz AK (zm. 1944)
1921 - Rosalyn Sussman Yalow, amerykańska lekarka psycholog, laureatka Nagrody Nobla
1925 - Wiera Badalska, polska pisarka, autorka książek dla dzieci
1926 - Czesław Janicki, polski polityk
1926 - Tadeusz Kowalik, polski ekonomista, działacz społeczny
1931 - Heinz Assmann, niemiecki polityk
1934 - Janusz Christa, polski rysownik, scenarzysta, autor komiksów
1934 - Francisco Sá Carneiro, portugalski polityk, premier Portugalii (zm. 1980)
1939 - Bohdan Cywiński, polski publicysta, historyk idei, działacz społeczny
1941 - Natalia Biessmiertnowa, rosyjska primabalerina (zm. 2008)
1945 - Andrzej Gowarzewski, polski dziennikarz sportowy, historyk piłki nożnej
1946 - Teresa Kowalska, polski chemik, profesor, tłumacz literatury pięknej
1946 - Ilie Năstase, rumuński tenisista
1947 - Brian May, brytyjski gitarzysta zespołu Queen
1949 - Krzysztof Piasecki, polski satyryk, aktor kabaretowy
1953 - Jacek Czyż, polski aktor
1956 - Nikki Sudden, angielski piosenkarz (zm. 2006)
1957 - Andriej Urlep, słoweński koszykarz, trener koszykarski
1960 - Atom Egoyan, kanadyjski reżyser filmowy pochodzenia ormiańskiego
1962 - Anthony Edwards, amerykański aktor
1964 - Andrzej Siewierski, polski wokalista i gitarzysta zespołu Azyl P (zm. 2007)
1968 - Adam Matysek, polski piłkarz, bramkarz, reprezentant Polski
1972 - Patrycja Kosiarkiewicz, polska wokalistka
1977 - Zuzanna Szwed, polska łyżwiarka figurowa
1980 - Xavier Malisse, belgijski tenisista

Zmarli
514 - Symmachus, święty, papież
931 - Uda, cesarz Japonii (ur. 867)
1374 - Francesco Petrarca, włoski poeta (ur. 1304)
1814 - Matthew Flinders, angielski podróżnik i odkrywca (ur. 1774)
1824 - Agustín de Iturbide, meksykański wojskowy, dyktator, polityk, cesarz Meksyku (ur. 1783)
1855 - Tomasz Zan, polski poeta (ur. 1796)
1885 - Teodor Andrault de Langeron, polski polityk, prezydent Warszawy
1932 - René Bazin, francuski pisarz (ur. 1853)
1943 - Stefan Kiedrzyński, polski pisarz (ur. 1888)
1956 - Władysław Gdula, polski malarz (ur. 1880)
1957 - Curzio Malaparte, włoski pisarz, dziennikarz (ur. 1898)
1965 - Li Syng Man, koreański polityk, prezydent Korei Południowej (ur. 1875)
1982 - Dawid Frankfurter, austriacki student pochodzenia żydowskiego, sprawca zamachu na Wilhelma Gustloffa (ur. 1909)
1985 - Ewen Montagu, brytyjski oficer wywiadu, pisarz i sędzia (ur. 1901)
1985 - Janusz A. Zajdel, polski pisarz science-fiction (ur. 1938)
1989 - Kazimierz Sabbat, polski polityk, premier i prezydent Polski na uchodźstwie (ur. 1913)
1992 - Paolo Borsellino, włoski sędzia (ur. 1940)
1995 - Józef Baron, polski endokrynolog
1996 - Stanisław Poznański, polski malarz, grafik (ur. 1909)
1996 - Jan Wosiński, polski duchowny katolicki, biskup płocki (ur. 1914)
2004 - Zenkō Suzuki, japoński polityk, premier (ur. 1911)
2005 - Stefan Amsterdamski, polski filozof (ur. 1929)
2006 - Jack Warden, amerykański aktor (ur. 1920)

http://pl.wikipedia.org/wiki/19_lipca



Temat: Kalendarium 2009
19 lipca jest 200. (w latach przestępnych 201.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 165 dni.

Święta
imieniny obchodzą: Ambroży, Arseniusz, Aurea, Epafras, Justa, Lutobor, Makryna, Marcin, Radomiła, Rufina, Symmach, Teodor, Włodzisław i Zdziesuł.
Birma - Dzień Męczenników

Urodzili się
1814 - Samuel Colt, amerykański konstruktor i producent broni (zm. 1862)
1834 - Edgar Degas, francuski malarz impresjonista, grafik i rzeźbiarz (zm. 1917)
1846 - Edward Charles Pickering, amerykański astronom (zm. 1919)
1883 - Wincenty Rzymowski, polski polityk, członek PKWN, minister spraw zagranicznych (zm. 1950)
1875 - Tadeusz Leliwa, polski śpiewak operowy (tenor) (zm. 1929)
1890 - Ludwik Maria Staff, polski pisarz (zm. 1914)
1891 - Edward Bernard Raczyński, polski polityk, prezydent Polski (zm. 1993)
1893 - Władimir Majakowski, rosyjski poeta (zm. 1930)
1894 - Jerzy Pajączkowski-Dydyński, polski wojskowy, pułkownik Wojska Polskiego (zm. 2005)
1896 - Archibald Joseph Cronin, angielski pisarz (zm. 1981)
1901 - Stefan Łoś, polski pisarz, działacz harcerski, podróżnik (zm. 1955)
1914 - Roman Paszkowski, polski dowódca wojskowy, generał broni WP, pilot (zm. 1998)
1918 - Ewa Pohoska, pisarka, publicystka, żołnierz AK (zm. 1944)
1921 - Rosalyn Sussman Yalow, amerykańska lekarka psycholog, laureatka Nagrody Nobla
1922 - Tuanku Jaafar, malezyjski dyplomata, król Malezji (zm. 2008)
1924 - Stanley Hathaway, amerykański polityk (zm. 2005)
1924 - Pat Hingle, amerykański aktor (zm. 2009)
1925 - Wiera Badalska, polska pisarka, autorka książek dla dzieci
1926 - Czesław Janicki, polski polityk
1926 - Tadeusz Kowalik, polski ekonomista, działacz społeczny
1931 - Heinz Assmann, niemiecki polityk
1934 - Janusz Christa, polski rysownik, autor komiksów (zm. 2008)
1934 - Francisco Sá Carneiro, portugalski polityk, premier Portugalii (zm. 1980)
1939 - Bohdan Cywiński, polski publicysta, historyk idei, działacz społeczny
1941 - Natalia Biessmiertnowa, rosyjska primabalerina (zm. 2008)
1945 - Andrzej Gowarzewski, polski dziennikarz sportowy, historyk piłki nożnej
1946 - Teresa Kowalska, polski chemik, profesor, tłumacz literatury pięknej
1946 - Ilie Năstase, rumuński tenisista
1947 - Brian May, brytyjski gitarzysta zespołu Queen
1949 - Krzysztof Piasecki, polski satyryk, aktor kabaretowy
1953 - Jacek Czyż, polski aktor
1956 - Nikki Sudden, angielski piosenkarz (zm. 2006)
1957 - Andriej Urlep, słoweński koszykarz, trener koszykarski
1960 - Atom Egoyan, kanadyjski reżyser filmowy pochodzenia ormiańskiego
1962 - Anthony Edwards, amerykański aktor
1964 - Andrzej Siewierski, polski wokalista i gitarzysta zespołu Azyl P (zm. 2007)
1968 - Adam Matysek, polski piłkarz, bramkarz, reprezentant Polski
1972 - Patrycja Kosiarkiewicz, polska wokalistka
1977 - Zuzanna Szwed, polska łyżwiarka figurowa
1980 - Xavier Malisse, belgijski tenisista

Zmarli
514 - Symmachus, święty, papież (ur. ? )
931 - Uda, cesarz Japonii (ur. 867)
1374 - Francesco Petrarca, włoski poeta (ur. 1304)
1543 - Maria Boleyn, kochanka króla Henryka VIII (ur. 1499/1500)
1814 - Matthew Flinders, angielski podróżnik i odkrywca (ur. 1774)
1824 - Agustín de Iturbide, meksykański wojskowy, dyktator, polityk, cesarz Meksyku (ur. 1783)
1855 - Tomasz Zan, polski poeta (ur. 1796)
1885 - Teodor Andrault de Langeron, polski polityk, prezydent Warszawy (ur. ?)
1932 - René Bazin, francuski pisarz (ur. 1853)
1943 - Stefan Kiedrzyński, polski pisarz (ur. 1888)
1956 - Władysław Gdula, polski malarz (ur. 1880)
1957 - Curzio Malaparte, włoski pisarz, dziennikarz (ur. 1898)
1965 - Li Syng Man, koreański polityk, prezydent Korei Południowej (ur. 1875)
1982 - Dawid Frankfurter, austriacki student pochodzenia żydowskiego, sprawca zamachu na Wilhelma Gustloffa (ur. 1909)
1985 - Ewen Montagu, brytyjski oficer wywiadu, pisarz i sędzia (ur. 1901)
1985 - Janusz A. Zajdel, polski pisarz science-fiction (ur. 1938)
1989 - Kazimierz Sabbat, polski polityk, premier i prezydent Polski na uchodźstwie (ur. 1913)
1992 - Paolo Borsellino, włoski sędzia (ur. 1940)
1995 - Józef Baron, polski endokrynolog
1996 - Stanisław Poznański, polski malarz, grafik (ur. 1909)
1996 - Jan Wosiński, polski duchowny katolicki, biskup płocki (ur. 1914)
2004 - Zenkō Suzuki, japoński polityk, premier (ur. 1911)
2005 - Stefan Amsterdamski, polski filozof (ur. 1929)
2006 - Jack Warden, amerykański aktor (ur. 1920)
2008 - Anastasia Blue, amerykańska aktorka .... (ur. 1980)

Wydarzenia w Polsce
1655 - wojska szwedzkie wkroczyły na teren Polski.
1669 - Michała Korybuta Wiśniowieckiego wybrano na króla Polski.
1702 - szwedzka armia pod przywództwem Karola XII zwyciężyła wojska Augusta II pod Kliszowem.
1905 - utworzona została Straża Ogniowa Ochotnicza w Sławkowie.
1943 - Heinrich Himmler wydał rozkaz przekształcenia obozu pracy na ul. Gęsiej w Warszawie w obóz koncentracyjny.
1978 - oficjalne otwarcie Ogrodu Fauny Polskiej w Bydgoszczy.
1989 - Wojciech Jaruzelski wybrany na prezydenta PRL (ponieważ nastąpiła też zmiana prezydenta emigracyjnego, był to jedyny dzień w historii Polski z trzema prezydentami w ciągu doby).
2003 - Gdynia: rozpoczęła się Operacja Żagiel 2003.

Wydarzenia na świecie
64 - zakończył się wielki pożar Rzymu.
711 - na rozkaz arabskiego namiestnika Afryki Północnej wódz Tarik ibn Ziyad przerzucił armię przez Gibraltar i rozbił w bitwie nad rzeką Guadelete wojska Wizygotów pod wodzą Roderyka.
1801 - Gruzja przyłączona do Rosji.
1870 - Francja wypowiedziała wojnę Prusom.
1900 - w Paryżu otwarto pierwszą linię metra.
1905 - car Mikołaj II wydał ukaz zwołania Dumy, do której miały być przeprowadzone czterostopniowe wybory z zastosowaniem cenzusu majątkowego.
1942 - II wojna światowa: zakończono ewakuację armii gen. Andersa ze Związku Sowieckiego na Bliski Wschód.
1943 - II wojna światowa: Rzym po raz pierwszy zbombardowany przez aliantów.
1948 - w Londynie rozpoczęły się XV Igrzyska Olimpijskie.
1949 - Laos uzyskał niepodległość (od Francji).
1979 - sandiniści wkroczyli do Managui, stolicy Nikaragui.
1980 - otwarcie igrzysk olimpijskich w Moskwie.
1989 - Ryszard Kaczorowski prezydentem RP na uchodźstwie.
2005 – w Iranie, w mieście Meszhed, wedle praw szariatu powieszono Mahmuda Asgari i Ajaza Marhoni, 15- i 18-letnich chłopców, za homoseksualizm
2006 - papież Benedykt XVI złożył niezapowiedzianą wizytę w klasztorze bernardyńskim na Przełęczy św. Bernarda w szwajcarskiej części Alp podczas jego wypoczynku w Dolinie Aosty.
2007 - Jonathan Schaeffer całkowicie rozpracował warcaby dzięki programowi Chinook.
2007 - Wu Tang Clan wystąpił po raz pierwszy w Polsce w warszawskim klubie "Stodoła"

http://pl.wikipedia.org/wiki/19_lipca